uskomaan, ettei mies ole kiinnostunut?
eräs tyttönen alkoi vikittelemään miestäni oikein olan takaa, olivat ystäviä, juttelivat, soittelivat. sitten homma ajautui suutelun asteelle ja mies säikähti. kertoi minulle ja laittoi välit poikki.
nyt tämä naikkonen ei usko, ettei mies halua häntä. olen omin korvin kuullut, kun mieheni pyytää, että älä soittele enää, hän ei halua, niin naikkonen vastaa, että "ei noi oo sun omia ajatuksia, sun vaimo on laittanut ne sun päähäs"
naikkonen on vakuuttunut, että mies haluaa olla hänen kanssaan, minä vain estän sen.
ja sitten heti kerron, että olen varma, ettei tapahtunut suutelua kummempaa. he ovat tavanneet sellaisessa paikassa, missä ei ole mahdollisuuksia muuhun. ja en ole tyhmä vaimo, jota mies vedättää, asiallisia vastauksia kiitos.
eräs tyttönen alkoi vikittelemään miestäni oikein olan takaa, olivat ystäviä, juttelivat, soittelivat. sitten homma ajautui suutelun asteelle ja mies säikähti. kertoi minulle ja laittoi välit poikki.
nyt tämä naikkonen ei usko, ettei mies halua häntä. olen omin korvin kuullut, kun mieheni pyytää, että älä soittele enää, hän ei halua, niin naikkonen vastaa, että "ei noi oo sun omia ajatuksia, sun vaimo on laittanut ne sun päähäs"
naikkonen on vakuuttunut, että mies haluaa olla hänen kanssaan, minä vain estän sen.
ja sitten heti kerron, että olen varma, ettei tapahtunut suutelua kummempaa. he ovat tavanneet sellaisessa paikassa, missä ei ole mahdollisuuksia muuhun. ja en ole tyhmä vaimo, jota mies vedättää, asiallisia vastauksia kiitos.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Jos miehesi ei todelakaan ole enää kiinnostunut ko. naisesta, niin ottakaa molemmat rennosti.
Älkää antako soittojen häiritä.
Kyllä se nainen joskus kyllästyy soittelemaan, jos miehesi TODELLA niin haluaa ja toimii.
että milloinkahas se kyllästyy? mies ei enää vastaa, mutta ämmä vaihtelee tiuhaan numeroitaan ja soittelee niistä; pakkohan niihin on vastata, kun mieheni on erään seuran pj.
no kuule seuraavan kerran, kun se nainen soittaa niin otappa puhelin ja puhu itse sen naisen kanssa ja kerrot ettei soittaisi enää,ettei miehesi halua häntä, niin luulenpa ettei se enää soita.
vastaus oli, ettei se usko ja että mies puhuis ihan muuta, kuin jos mä en kyttäis selän takana.
lapsetkin jo ihmettelee.
minäkin,
ettei 2 ihmistä muka saa yhtä hullua hiljaiseksi.
Taitaa olla takana kuitenkin jotain muuta...
mä kun satun tietämään, ettei muuta ole.
mun mies ja tää nainen tapas sairaalassa, molemmat hoidossa, ei siellä pysty mitään seksijuttuja harrastamaan. ja sieltä sairaalasta mies kun kotiutui, niin sillä ei oo enää/vielä jalkoja, vaan liikkuu keppien avulla ja minun avullani (olen ottanut töistä virkavapaata). tai jalat tietty on, mutta toimintakyky mennyt, eli niitä nyt kuntoutetaan.
eli mies ei liiku missään ilman minua, eli ei pysty harrastamaan irtonaisia, vaikka haluaisikin.
rikosilmoitusta on ehdoteltu, mutta tuntuu aika raakalta.
asiallista tekstiä, kiitos.
asiallista, kiitos.
Jos sana ei mene perille, se on häiriköintiä, josta täällä useita juttuja.
Poliisille ilmoitus kotirauhan rikkomisesta jne. Mutta onkohan siitä miehestä sanojaksi mitä hän tahtoo.
Anna miehen hoitaa hommansa.
Soita sitten poliisille, tuskin täältä apua saa.
Miksi mulla on semmonen kutina, että on tainnut mennä tapailu hieman pussailua pidemmälle. En minä ainakaan soittelisi noin innokkaasti, jos kyse olisi vain pienestä tykästymisestä ja parista pususta. Tainnut miehesi kertoa sulle vain murto-osan todellisuudesta. Sorry to say this.
On aivan sama, onko kaksi ihmistä valloittanut vaikka Afrikan, naineet keskenään tai pusutelleet. Jos jonkun yhteydenottoja ei halua ja siitä suoraan sanoo, niin kyllähän pitäis tajuta lopettaa!
Ja normaali älyllä varustettu ihminen ymmärtää kyllä sellaisen.
Mutta niin kuin tuossa aiemmin, (luultavasti oli mies joka kommentoi)että anna miehesi hoitaa asia äläkä sinä hiilenny. Rupeaa kohta vaikuttamaan vielä teidän kahden välisiin tunteisiin.
Sanot miehellesi, että hoitaa asian ja piste.
Asia vaivaa teitä molempia, niin silloin ei pidä sääliä ko. häiriköijää. Saattaa olla hänellekin parempi että asia hoidetaan pois päiväjärjestyksestä.
Joten, jos noissa väitteisää mitä täällä väitetään ei ole perää, niin miehesi vaan poliisille soittamaan ja homman luulisi hoituvan.
Jos asia on todella näin, että useampaan kertaan sekä sinä että miehesi olette tällä naiselle kertoneet, että hänen yhteydenotot eivät ole toivottuja, on nainen jollain tavalla "häiriintynyt". Ilmoitatte hänelle, että asia siirtyy poliisille, jos häirintä ei lopu. Hyvin yksinkertaista. Ei täältä keskustelupalstalta varmaan sen parempia, asiallisia komentteja löydy. Epäasiallinen kommenttini on, että ostatte venäjän mafialta henkilökohtaisen tervehdyskäynnin...
tämä naikkonen on vain mielenterveydellisistä syistä eläkkeellä (eli hänellä on aikaa) ja sen takia tuntuu pahalta lyödä enää lyötyä. mahdollisesti hän ei edes tajua käytöksessään mitään kummallista.
olemme uhanneet poliisilla, ei tulosta. seuraavan soiton saavuttua taidan ilmoittaakin...