Lost highway

Flatland Hillbilly

Ihmetyttää kun viime kesänä esitetyssä kantrin historia sarjassa oli unohdettu "kantrin isä" Jimmie Rodgers kokonaan. Oliko Suomen tv:ssä esitetty sarja joku typistetty versio? Minun mielestäni J. Rodgersin unohtaminen on käsittämätöntä, sillä mieshän oli ensimmäinen kantrin supertähti, joka loi pohjan myöhemmin tuleville. Kommentteja?

5

543

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • basher

      oli kyllä anteeksiantamatonta, jos näin oli. Oliko Hank Williams, Bill Monroe ja Bob Wills noteerattu ansaitsemallaan tavalla?

    • Bocephus

      Kyllä Jimmie pitäis löytyä joka kantri hemmolta.

    • Jace Everett

      Mahdoitko nähdä kaikki neljä osaa? Jimmie Rodgers oli ensimäisen osan Down from the mountain tähtiä...

      • Flatland Hillbilly

        Kyllä katsoin, mutta on täytynyt sitten olla niin olematon pätkä Rodgersista, että on mennyt ohi. Carter Family oli kyllä hyvin esillä.


      • flatland Hillbilly

        ...Lost highway sarjaan. Katsoin eilen ykkös osan videolta,enkä tosiaankaan nähnyt tai kuullut Rodgersista mitään. BBC:n sivutkin mainostavat että ensimmäinen jakso käsittelee Carter familya ja J.Rodgersia.Ei ainakaan se jakso, mikä mulla on videolla. On muuten alusta loppuun koko jakso. Taidan olla kuuro-sokea äijä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      186
      4239
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      94
      2785
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      144
      2290
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      85
      2251
    5. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      33
      2171
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2041
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      30
      2017
    8. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      1851
    9. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      1849
    10. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1836
    Aihe