kun teette itsellenne profiilin, niin sinne EI kannata kirjoittaa, että "mitäs minä, kun eihän tätä kuitenkaan kukaan koskaan lue" ja "tämmönen mä vaan oon, eihän musta kukaan voisi kiinnostua"
Ellei sitten ehdointahdoin halua, ettei kukaan varmasti ota yhteyttä, mutta toisaalta mitä sitä sitten vaivautuu edes tekemään profiilia...
Näitä tämän tyyppisiä on tullut muutama vastaan nyt ihan parin päivän otoksella eli niitä täytyy olla siellä melkoisesti.
Ellei sitten ehdointahdoin halua, ettei kukaan varmasti ota yhteyttä, mutta toisaalta mitä sitä sitten vaivautuu edes tekemään profiilia...
Näitä tämän tyyppisiä on tullut muutama vastaan nyt ihan parin päivän otoksella eli niitä täytyy olla siellä melkoisesti.
Vastaukset 13
Vanhimmat
"ota selvää jos uskallat"
"pieni mutta pippurinen"(toi lukee ainakin 5000:n naisen profiilissa)
eikä edes mukava kuva tee noista profiileista kiinnostavia.
jotain persoonallisuutta kehiin hei...
Ja jotkut kun esittävät vielä niin vaikeesti tavoiteltavaa... Paistaa vaan läpi, ja pitkään.
Jos ikäluokkani miesten profiilissa lukee "miehenalku", niskakarvat nousevat pystyyn, en voi mitään. "Nuorekas miehenalku" on vielä pahempi?
..naisten ilmoista, "olen nuorekas", "ikäistäni nuorempi", "viihdyn nuorempien parissa", "pukeudun teinimäisesti", panee miettimään, onko kyseessä jälkeenjääneisyys vai kritiikittömyys =)
Nyt kaikki yhtäaikaa huudamme-HEP! Treffipalsta on melkö turha. Siellä ei pääse edes juttelemaan saati treffeille. Kaikilla on siellä koko elämän mittainen unelma onnesta joka ei kuitenkaan koskaan toteudu. Treffipalsta on siihen liian helppo ja vaivaton väline. Se ei voi olla niin helppoa. Sitten vielä rinnalla on nämä palstat joilla käydään heittämässä lokaa ja purkamassa turhautumia. Mikä mua pitää vielä täällä? Ilmeisesti pidän kuitenkin itseäni jotenkin fiksumpana.
..jos joku peräänkuuluttaa: "Hei KAIKKI naiset!", jolloin tulee vaikutelma, että kyseinen henkilö haluaa perustaa haaremin. On paljon yksilöllisempää, jos kirjoitetaan yksikössä, "Hei Sinä nainen".
Toinen asia, joka ärsyttää, on se että immeinen kehuu itseään heti ensimmäisessä lauseessa tyyliin. "Olen kaunis hoikan vartalon omaava ilopilleri", ja kuvassa on ihminen, joka kaiken lisäksi näyttää ihan muulta. Itsekritiikki on joskus paikallaan!
Vastuu on kuulijalla..!!:-)
Kyllä ihminen voi kokea olevansa ihan aidosti ilopilleri ja olla sitä,vaikkei se sinulle välity kuvan perusteella.Eikä tuon ihmisen pidä harrastaa itsekritiikkiä,vaan sinun omaa pohdintaasi siitä,millaisia kliseemäisiä käsityksiä sinulla on ihmisistä,jo pelkkien kuvien perusteella.:-)
Jos kaikkia yrittäs miellyttää, niin tällöin paras profiili on tyhjä profiili.
Jos harrastuksissa mainitaan "biletys", niin se on ehdoton turn off. Eikä ole kysymys siitä, ettäkö itse en baareissa kävisi:)
Miksi biletys on turn off?
Minulle (nainen, 42v) se kertoo, että mies on sosiaalinen eikä mikään sohvaperuna ja mökkinyhverö.
Ihanko se sosiaalisuus sen perusteella määräytyy, että oikein biletystä harrastaa? Aika heikot on sinullakin kriteerit jos sosiaalisuuden määrittelet bilettämisellä.
Minulle siitä tulee mieleen lähinnä, siideriä lipittävä ja pahanhajuinen baareissa la-su/vk juokseva nainen, joka on kykenemätön harrastamaan mitään muuta ns. kehittävää ja hyödyllistä.
Ihan ok muuten mutta ei sitä välttämättä tarvitse _harrastuksena_ korostaa.
Kyllä minäkin jätän väliin sellaisen miehen, jolla on "harrastuksena biletys". Voi hyvää päivää sentään, jos aikuinen ihminen "harrastaa biletystä", ihan keskenkasvuista! Teinit harrastaa biletystä, sen ymmärrän kyllä.
Itse tykkään myös juhlia, tanssia, pitää hauskaa jne. mutta en minä biletystä harrasta.
Se vain vaikuttaa kertakaikkiaan säälittävältä, epätoivoiselta baarissa nuokkumiselta.
Ja kaikista parasta on naisten profiilissa teksti: "Olen urheilullinen, muodokas ja kaunis". Ja mukaan on liitetty valokuvia. Mitä hittoa sitä pitää omaa kauneutta kehua, kun jokainen voi sen kuvista itse arvioda?!