Terkkuja kaikille

ma paasin ilmaiselle koneelle. Taalla on aurinkoista ja lamminta. Mita teille kuuluu? Mulla taalla kamalasti espanjalaisia miehia kimpussa :=)))))))
Taidan jaadakin tanne. Onko teilla ollut mitaan aksonia? Mulla ei oo muuta ollutkaan. Vastatkaa nyt jotain. Kayn myohemmin tanaan lukemassa.
Nyt on mentava paivalliselle taas yhden seniorin kanssa :=)))))))))Pus,pus kaikille suomen miehillekin. Kohta tuun taas hurmaamaan teita :=))))
161114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Kaipuun karhealla sydämellä, miten se nyt menikään, ei kukaan ole opettanut mitä nyt pitäis sanoa...Kiva kuulla Sinusta yksitypy!

Äänestä
  • etta Perskutikin viela kuvioissa mukana :=)))
    Nyt ei lauleta viela saimaan norpasta vaan espanjan kuumista oista :=))))))

    Äänestä

  • yksitypy evk kirjoitti:

    etta Perskutikin viela kuvioissa mukana :=)))
    Nyt ei lauleta viela saimaan norpasta vaan espanjan kuumista oista :=))))))

    Eeeeeeee'Viva Espanja!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

..espanjassako sitä oleillaan? .. himputti ollapa mäkin ulkomailla.. noh ehkä toukokuussa sitten.. äxsönii ei oo puuttunut..

Äänestä
  • meinaat Pervokki tulla tanne. Olisit tullut nyt, niin oltais vahan bailattu yhdessa :=))))

    Äänestä

Ne hyljeksii mua, taidan alkaa laulamaan Nestori Miikkulaista.
-Saimaan saaressa pikkuinen torppa, istuu portailla Nestori Miikkulainen, huulihappuaan soittaa ja norppa, nousee pinnalle pärskähtäen.
Aallon alla se suunnisti soittajan luo, sille tuttua tutumpi on sävel tuo...

Äänestä

ja että ihan koneelle pääsit! pääsi se ariel sharonki koneelle.

Äänestä
  • saka. loysin ilmasen netin, mutta tassa ei sais olla kun 10 minuuttia kerralla. Kirjastossa eivat enaa paastaneet mua koneeelle lainkaan. Eiko olekin epakohtelista turisteja kohtaan :=(((

    Äänestä

moikkaamaan teita :=))))
Hauskaa perjantai-illan jatkoa. Nyt on taas mentava.

Äänestä
  • ...tainnut ehtii moikkaaamaaaaaann..(( iloista lomanjatkoo siulle..niihe grrrr... senorien kaa..)))

    Äänestä

  • AMR-52 kirjoitti:

    ...tainnut ehtii moikkaaamaaaaaann..(( iloista lomanjatkoo siulle..niihe grrrr... senorien kaa..)))

    moikkaamaan Antza :=)))
    Taalla taas ihana ilma. Nyt lahden katsomaan taas onko yks seniori laittanut mulle ruokaa :=)))

    Äänestä

Vai siellä sitä edelleen palmujen katveessa rusketutaan:=))Kuulin juoruja,että olet vielä parisen viikkoa reissussa.

Hyvää jatkoa vaan,mutta oo varovainen sen viinin kanssa..siellä kun sitä on jokapaikassa ja aina tarjolla;=))

Äänestä
  • Nyt olen viettanyt aika raittiin loman. Ei jaksa muuten kierella ja katella paikkoja. Ajattelin et kotona sitten ehtii juhlia.
    Noo... oonhan tietenkin parit viinilasit ruoan kans nauttinut kuten maan tapaan kuuluukin :=)))))

    Äänestä

On täälläkin aurinkoista ja lämmintäkin...mainiot hiihto- ja pilkkikelit,jos vaan jäälle uskaltaisi mennä :)
Älähän polta ihtees ihan karrelle siellä,muista pyytää niitä vilkkusilmiä rasvaamaan selkäsi ;))
Mukavaa loman jatkoa.

Äänestä
  • Joo on moni vilkkusilma voidellut mua, mutta ei enaa tarvi, kun ei iho pala enaa. Sen verran varia jo pinnassa :=))))
    Mutta voihan niita vilkkusilmia kayttaa muuhunkin. Vai mita? :=)))))))))))))))))

    Äänestä

se että piipahdit, ihan espanjasta asti, pitäiskiöhän sanoa virtuaalinen "muru, murmeli". kyllä täällä suomi24.lla aksonia piisaa ihan kun avaa huuhaan ja lukee juttuja kuten tämän tai alkaa chattaileen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


yksitypy kirjoitti:

ma paasin ilmaiselle koneelle. Taalla on aurinkoista ja lamminta. Mita teille kuuluu? Mulla taalla kamalasti espanjalaisia miehia kimpussa :=)))))))
Taidan jaadakin tanne. Onko teilla ollut mitaan aksonia? Mulla ei oo muuta ollutkaan. Vastatkaa nyt jotain. Kayn myohemmin tanaan lukemassa.
Nyt on mentava paivalliselle taas yhden seniorin kanssa :=)))))))))Pus,pus kaikille suomen miehillekin. Kohta tuun taas hurmaamaan teita :=))))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu