Mitään muuta tapaa kun pidennys?

Heips. Tietäiskö joku mitään muuta tapaa saada hiuset kasvamaan nopeammin kun pidennys, tai pidemiiksi siis kun normaalisti. :) kiitos
1259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei. Millään mömmöillä eikä lääkkeillä eikä hiusvesillä eikä sinkki-biotiini-kuureilla hiuksen maksimipituus eikä maksimikasvunopeus muutu. Siihen vaaditaan geeniperimän muutosta.

Mutta jos hiusten kasvu on jonkun hivenaineen puutoksen tai köyhän ravinnon takia omasta nopeudestaan hidastunut niin tottakai epätasapainon korjaaminen antaa hiukselle taas mahdollisuuden kasvaa sillä yksilöllisellä kasvonopeudellaan.

Pidennys, peruukki tai odottaminen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hehei kirjoitti:

Heips. Tietäiskö joku mitään muuta tapaa saada hiuset kasvamaan nopeammin kun pidennys, tai pidemiiksi siis kun normaalisti. :) kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu