Aika hankalaahan se on, nimittäin naisten iskeminen baarista...Tai ainakin mulle on, jotenkin baariympäristö vie multa rohkeuden pois. Ja myöskin se että jos jollakin on kaveripiiriä ympärillä, niin ei onnistu millään, en uskalla laittaa itseäni likoon. Humalassa en viiti ees mennä yrittämään, ei tule muuta kuin sanomista :)...
Olis kivaa jos joku naisihminen tulisi juttelemaan mutta sitä sattuu aniharvoin...Ei tule baarista tulosta, eikä kyllä myöskään netistä sen paremmin...Jos se joskus vain sattuu kävelemään vastaan!
Olis kivaa jos joku naisihminen tulisi juttelemaan mutta sitä sattuu aniharvoin...Ei tule baarista tulosta, eikä kyllä myöskään netistä sen paremmin...Jos se joskus vain sattuu kävelemään vastaan!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eikä tuossa ole vielä kaikki. Se pitää vaan oppia suhtautumaan siihen ympäristöön oikein. Ei se mikään uhka pitäisi olla. Kaikki lähtee rentoutumaan ja viihtymään sinne. Ihmiset ovat siellä paljon sosiaalisempia ja vähemmän varautuneita joten kontaktien luominen ympärille pitäis olla helpompaa kuin muualla.
Ettet vaan aseta itsellesi liian suuria tavoitteita ja odotuksia.
Joku aika sitten olin suorastaan epätoivoinen, ei löydy seuraa jne...Mutta en enää oikein jaksa välittää, lähden sillä periaatteella että jos tärppää niin sitten hyvä mutta en ota stressiä!
Baarissa luonteva oleminen vaatii usein pitkällistä harjoittelua ja runsasta alkoholinkäyttöä. Myös positiivinen suhtautuminen ryyppäämiseen on lähes välttämätöntä.
Naiset tutkailevat miehen luontevasta baarikäyttäytymisestä hänen sopivuuttaa isäehdokkaaksi. Kun mies on sinut runsaan alkoholinkäytön kanssa ja muutenkin baarissa kuin kotonaan, on se merkki siitä että mies on myös hyvä isä- ja aviomiesehdokas.