Taitaa Suomessa olla sosialistinen presidentti

niin kauan kuin äänestyslipukkeeseen tehdään äänestysmerkintä lyijykynällä!
4230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

on arveluttanut minua aina vaalikopissa ,sitä todennäköisesti on muuneltu merkkiä ,aina sen hyväksi mikä milloinkin on voittoon päätetty päästää,,kukahan valvonee sitäkin katselmusta tuskin kukaan

Äänestä
  • Vaalilautakunta valvoo ja koostuu eri puolueiden edustajista.

    Äänestä

mukaan, jos pelkää kumittaja sossuja?

Itse aina omalla mustekynällä raapustan.

Äänestä

Kyllä halonen on sosiaalidemokraatti, siinä on vinha ero sosialistiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lyijykynä-hightechiä kirjoitti:

niin kauan kuin äänestyslipukkeeseen tehdään äänestysmerkintä lyijykynällä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu