Miehet vastatkaa. Naimisiin siis olen ihanan mieheni kanssa menossa, mutta kuinkas ollakaan, polttarit suorastaan kauhistuttavat mua jo etukäteen. Vähän taustaa tässä...
Eli polttareita on siis puuhaamassa tietenkin mieheni best man kaveripiirin kanssa ja mulle on väläytelty ideoita risteilystä ja yllätys, virolaisista naisista. Mieheni oli aikoinaan aikamoinen naistenmies, jolla hyvännäköisiä pimuja riitti. Vaikka hänen kaverinsa hyväksyvätkin minut täysin, mua SILTI epäillyttää että he ns. saattavat mieheni kiusaukseen. Ja minä kun EN HYVÄKSY mitään seksipuuhia muiden kanssa. En edes polttareissa (ja mua ärsyttää, kun miehet näyttävät pitävän polttareita automaattisesti "luvallisena" pettämissyynä).
Mieheni rakastaa mua, seksielämä voi paremmin kuin hyvin mutta EPÄILEN tätä perkeleen polttarijuttua.
Siis MIES, pettäisitkö / petitkö naistasi polttareissasi???
Eli polttareita on siis puuhaamassa tietenkin mieheni best man kaveripiirin kanssa ja mulle on väläytelty ideoita risteilystä ja yllätys, virolaisista naisista. Mieheni oli aikoinaan aikamoinen naistenmies, jolla hyvännäköisiä pimuja riitti. Vaikka hänen kaverinsa hyväksyvätkin minut täysin, mua SILTI epäillyttää että he ns. saattavat mieheni kiusaukseen. Ja minä kun EN HYVÄKSY mitään seksipuuhia muiden kanssa. En edes polttareissa (ja mua ärsyttää, kun miehet näyttävät pitävän polttareita automaattisesti "luvallisena" pettämissyynä).
Mieheni rakastaa mua, seksielämä voi paremmin kuin hyvin mutta EPÄILEN tätä perkeleen polttarijuttua.
Siis MIES, pettäisitkö / petitkö naistasi polttareissasi???
Vastaukset 17
Vanhimmat
Otapa asia suoraan puheeksi tulevan miehesi kanssa, ehkä jopa koko polttariporukan! Eivät miehet mitään hirviöitä ole (aina), kyllä ne saattavat jopa ymmärtää pointtisi.
Mitas jos koittais naisen konsteja tahan ongelmaan: Nai mieheltasi aivot pellolle polttareita edeltavana iltana. Polttareissa se ei sitten jaksa vaikka haluaisikin.
Joo sinne tulee kamalan kauniita naisia........
ei kukaan mies kieltäydy niistä ei ne kaveritkaan.
Ei ainakaan siskoni mies-porukka kieltäytynyt noista naisista,siskoni ei teitenkään enää mennyt naimisiin tuon petturin kaa.
Kaikki ne paniskeli siellä toisiaan vessassa kun alkoholi oli mennyt jo jokaisella jo ihan pollaan! :D
Kiva syy ja mainio keksintö varsinkin noi miesten polttarit. elikkä saada paneskella vielä yhden kerran,ja sitten voi aina sanoa naiselleen oooo kulta rakas!!
olin niin kännissä! en enää tienyt mitä tein! mutta rakastan vain sua! joooo huomenna mennää naimisiii!! :D
Miksi miesten polttareihin pitää aina hankkia naisia ja strippari-naisia? miksei ne keksi jotakin muuta puuhaa kuin riehua vieraitten naisten kanssa,ja mitä siitä voi seuraa niin kuin mun siskolle kävi?
miestä kunnioittava. Oikein hyvä!
ei kukaan naisnen kunnioita miestä joka juoksee toisten naisten perässä olkoot polttareissa tai muuten vaan,ja kaiken pälle pettäisi!
MUNA!
kunnoitusta kaipais :D
Tai miehellesi alkaa kanssasi helvetillinen avioliitto
edellisen kirjottajan kanssa - ota asia puheeksi miehesi kanssa.
Ja ei kaikki miehetkään hyväksy pettämistä - edes polttareissa.
Mäkin kuulin kerran yheltä tytöltä että sen poikaystävän mielestä polttareissa saa pettää, niin oli pakko kysyy omalta avomieheltä, mitä se on mieltä asiasta. Ja se vastas ettei todellakaan oo hyväksyttävää, jos seurustelee jonkun kanssa niin silloin on vain sen kanssa.
Olispa siinäkin hyvä alku avioliitolle jos pettäs polttareissa.. Kyllä huomaa ettei joidenkin päässä kyllä liiku mitään järkevää - ja tällä tarkoitan sekä miehiä että naisia.
Omissa polttareissani minut vietiin strippibaariin, mutta ei siellä kukaan pettänyt ketään. Eipä silti, olin niin kännissä etten olisi edes pystynyt jos olisi edes tehnyt mieli. En ole myöskään nähnyt pettämistä kenenkään muunkaan polttareissa, vaikka strippari on esiintynyt aika monissa. Se nyt on vain sellainen miehinen polttariperinne, se strippari. Tosin vaimonikin polttareissa esiintyi miesstrippari. Eiköhän se ole ennemmin pelkkää urbaanilegendaa, että polttareissa nussittaisiin hulluna. Ehkä jossain muussa maassa näin onkin, mutta suomalaiskansalliseen tyyliin täällä ryypätään niin rankasti, että kellään ei toimi pelit ja vehkeet.
tutun nuoren tulevan aviomiehen kanssa. Hän kertoi minulle että kaverit olivat järjestäneet hänelle maksullisen naisen. Törkeää. Poikanen sanoi minulle kuitenkin että oli kieltäytynyt tarjouksesta. Epäilin että hän valehteli minulle koska morsian on minun entinen työtoverini. Mutta sitten paikalle tuli kaksi polttarikaveria ja he alkoivat naureskelemaan että täällä sitä hankkiudutaan naisten liiveihin vaikka meidän hankkima ei kelvannut. Eli tässä näet että kaikki ei suinkaan petä. Juttele tulevalle miehellesi suoraan pelostasi.
et. et omista nyt etkä koskaan.
pettää jos pettää. mitään et voi.
itse pettäisin heti ku ois mahdollisuus.
eihä kukaan saisi sitä tietää.
hah.
palat helvetissä!
vaikka täällä taas tuomitaankin.
Polttareissa homma helposti karkaa käsistä ja se on olevinaan jotenkin hyväksyttävääkin että silloin voi käydä nykäsemässä vierasta.
Asia puheeksi ja sanomaan miehelle miten paljon asia painaa.
Minut ainakin vietiin silmät sidottuna johonkin porttolan ovelle. Siellä ei kuitenkaan oltu kotosalla.
Enpä kyllä osaa sanoa, että miten siinä sitten olisi käynyt.
Tosin olin kyllä sen verran tiedottomassa tilassa silloin, että tuskinpa olisi edes seissytkään.
Pettämistähän se on kuitenkin.
teilläkin kun jo ennen papin aamenta on luottamus tuota tasoa :)
"ja mua ärsyttää, kun miehet näyttävät pitävän polttareita automaattisesti "luvallisena" pettämissyynä"
Ainiin niin... että kukaan nainen ei koskaan ikinä missään nimessä pettäisi miestään omissa polttareissaan. Juuri näin, vieritä vain miesten syyksi kaikki ;)
En tiedä millaisia miehiä oikein tapaat tai tunnet, mutta tuskin voit kuitenkaan yleistää.
Mutta ihan vain henk.kohtaisella tasolla: en pettäisi.
"(ja mua ärsyttää, kun miehet näyttävät pitävän polttareita automaattisesti "luvallisena" pettämissyynä)"
Henk. koht. olen harrastanut elämäni aikana seksiä neljän naisen kanssa jotka ovat olleet viettämässä polttareita, näistä kolme oli juhlien "sankareita". Yksikään naisista ei ollut niin humalassa, etteikö seksin harrastaminen olisi ollut tietoinen valinta heiltä. Kaksi totesi, "että menköön nyt viimeisen kerran". En tiedä mitä jatkossa tapahtui, eikä kiinnostakkaan. Toivottavasti suhteet kaatui jo ennen aamenta, sillä jos se en olisi ollut minä, niin joku toinen sen olisi tehnyt kuitenkin jossakin vaiheessa.
Ei kysymys liene polttareista, vaan ihmisistä jotka pettää ja jotka ei petä. Polttarit on yhtä huono syy kuin risteily, hiihtomatka poikien kanssa, tyttöjen etelän-matka, jne.
Ja siksi toisekse, haista sinä paska noiden yleistämistes kanssa! Älytön viesti kaikella tapaa.
Jospa nyt kuitenkin sanoisit "En tahdo!"?
Ei siihen pettämiseen mitään polttareita tarvita, jos luotto on tota tasoa, kannattaa sanoa kaverille "Hei, hei!" jo tässä vaiheessa, kun kummallekaan ei ole vielä pahempi traumoja syntynyt.
Ehkä pojat tarkoittivat niillä naisilla strippareita. Ne nyt ovat semmoinen polttariperinne, ei siitä kannata huolestua. Mitä pettämiseen tulee, niin jos luottamus ja sen kunnioittaminen ovat kunnossa, niin hätää ei ole. Jos ne taas eivät ole kunnossa, niin ei siihen pettämiseen mitään polttareita tarvita. Minusta tämmöiset jutut pitäisi kyllä selvittää, ennenkuin naimisiin menosta aletaan edes puhua.