Mitä mieltä olette

Menninkäinen

Erosin tyttöystävästäni viime vuoden puolella ja yritin selvittää ja korjata välejämmme kuukauden ajan. Jossain vaiheessa huomasin polkevani paikallani ja kaikki tekemäni asiat millä saisimme tilanteen selväksi oli aivan turhaa.Katkaisin välit täysin. Alkoi tylla viestejä ja puheluita yöllä jossa pyysi viereensä. En mennyt koska sanoin että jos ei normaalissa tilanteessa voida puhua niin en suostu olemaan mikään löhduttava olkapää.
Seuraavaksi alkoi tulla viestejä että hakee lähestymiskieltoa koska ahdistelen kuulema häntä. En ole ollut missään tekemisissä hänen kanssa ja viesteihin ja puheluihin en ole vastannut. Mitenkähän minun pitäisi tämä ymmärtää?

4

898

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • l-k-k

      Ex hakee sinulta huomiota. Kun ei sitä ensin saanut hyvällä, niin sitten pahalla.

      Myös lapset käyttäytyvät noin, kun hakevat vanhemmiltaan huomiota.

    • yks vaan

      tyttös on tasapainoton ja huomionhakuinen, epätoivoinen ja mustasukkainen. Älä reagoi mitenkään, jatka samalla linjalla. Jos meet tuohon suohon niin sieltä ei niin vaan noustakaan.

    • Nainen78

      Aika varovainen varmaan tuossa tilanteessa pitää olla. Varovainen siksi, että ei voi tietää mitä entisesi keksii pääsi menoksi. Ei kovin tasapainoiselta kuulosta tämä entisesi. Tollasia tilanteista on varmasti paljon. Tässä yhteiskunnassa kun valitettavasti naisella on jonkin sortin etulyöntiasema, että hän voi väittää ja valehdella mitä vaan, ja häntä uskotaan ja säälitään helpommin kuin miestä. Neuvoja tässä tilanteesa olevalle on vaikea antaa. Toivottavasti hän jossain vaiheessa osaa keksutella kanssasi järkevästi tai jättää sinut ajan mittaan rauhaan.

    • olen onnellinen

      oon kokenut ton saman aikalailla. ja yritin myös sopia välejämme, mutta se ei onnistunut. sitten poikaystäväni halusi minut takaisin ja kieltäydyi ja sanoin yksikertaisesti, että olisit sanonut tuon aikaisemmin!!! vuoden kuluttua näimme baarissa ja tajusimme että olemme ihan samanlaisia ja meidät on tarkoitettu yhteen! ja olemme nyt taas yhdessä. olleet jo vuoden kaiken tuon jälkeen :))

      -koskaan ei ole liian myöhäistä!-

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      36
      11476
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      63
      9950
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      150
      5629
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3794
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3760
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3645
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3388
    8. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      24
      3193
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      65
      2835
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      79
      2633
    Aihe