Olen käynyt treffeillä erään ihanan pojan kanssa.. kävimme kahvilla ja ajelimme keskustassa "rinkiä" ja samalla juttelimme niitä näitä.. illan lopuks hän kysyi että haluaisinko tavata hänet vielä toistekkin ja vastasin myöntävästi. :) jos seuraavat treffit tulee uskallanko suudella häntä? miten pääsisin tilanteeseen jossa pääsisin hänen lähelleen ja voisin pussata häntä? jos hän ei tee aloitetta ensin... (tekis mieli mennä jo sänkyynkiin hänen kanssaan mutta se taitaa olla liian aikaista vielä)..
suudelma?
emppu
52828
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ensisuukkoa poikaystäväni kysäisi ensi tapaamisen loppuvaiheessa "Ethän sä sitten vaan lyö mua jos mä teen näin" ja suikkasi suukon. Kyseessä kumminkin oli baari-ilta..
Mutta se ensimmäisen treffien jälkeinen "oikea" ensisuukko, hän teki taas aloitteen ja sanoi pois lähtiessään että hän haluaisi antaa hyvänyönsuukon.
Itse ainakin pidän tuollaisesta suoraan puhumisesta. Eikun rohkeasti vaan kysymään toisen mielipidettä asiaan. :)
ja en missään nimessä haluaisi että minulta kysytään lupaa mihinkään. enemmin kädestä kiinni ja veto lähemmäs ja sitten vain suukko suulle. jos taas toista ei kiinnosta, niin siinä on hyvää aikaa nojautua oikealle tai vasemmalle "pakoon". en ymmärrä miehiä jotka pyytävät lupaa, toimikaa!!
Tottakai on ok, jos mies/nainen kysyy lupaa suudella. Ihmistä, joka ei ole vielä tuttu, voi yllättävä suutelu hämmentää tai inhottaa. Mua on joskus inhottanut, kun nainen on yhtäkkiä suudellut pitkään ja "intohimoisesti". Kyllä jos kemiat mätsää, niin se "oikea" hetki ilman sanojakin tulee. Mutta ennen sitä kannattaa olla tahdikas.
On ihan asiallista kysäistä että haluaako toinen suudella. Ja eihän sinun tarvitse välttämättä kysyä ja tehdä niinsanotusti kaikkea, vaan voithan vaan mennä pikkuisen lähemmäs ja sanoa vaan että "haluaisin niin suudella sua" ja hymyillä söpösti - jos poika ei siitä lämpeä niin ei varmaan sit mistään! ;)
Toki se on helpompaa jos olette valmiiksi jo lähekkäin, mutta miksipä sitä ei voisi suudella vaikka kaupan liukuportaissa jos siltä tuntuu.. :)
Luulin että tytöt olettaa automaattisesti pojan tekevän kaikki aloitteet eivätkä edes näytä kiinnostustaan tai inhoaan, vaan antavat pojan riutua mietteissään, että viittiskö edes ottaa kädestä. Niin se on mulla aina menny, myös tapauksissa jotka johtivat seurusteluun.
Siksi musta tuntuu oudolta että tytötkin todella ajattelee noita juttuja.