Artdecon meikkivoide +muut meikit

huippuja?

Kaipaisin pikaisesti neuvoja! Kellään kokemusta Artdecon meikeistä? Onko meikkivoide niin huippua kuin sanotaan, levittyykö hyvin ja peittääkö kunnolla? Kumpi niistä, eikös ole kahta? Asun Lahdessa enkä tiedä mistä täältä saisi ostettua, onko netti ainoa vaihtoehto? Miten osaa ottaa oikeaa sävyä?

Mitkä muut ko. merkin tuotteet ovat ylivoimaisia, mitä kannattaa tilata?

3

311

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä vain

      mekkivoiteestasi en osaa mitään sanoa, mutta ihan ylivoimainen on joe blascon meikkivoiteet! ne on mielestäni hiukan kalliita; pienen pieni purkki jossa on 12mm voidetta maksoi 48e. mutta se on niin hyvää että minä en enää muuta ostakaan! sitä ei tarvitse laittaa kun ihan vähän, joten minulla se kestää noin yhden vuoden, siis tämä pieni purkki, ja käytän meikkiä joka ikinen päivä! kannattaa kokeilla! niitä voi ostaa kauneushoitoloista yms.

      • ja silmänrajauskynää

        olen kokeillut enkä voi suositella..myyjä opasti värivalinnoissakin, mutta pieleen meni nekin..saa silmät näyttämään lähinnä haalistuneilta mulla. Laadultaan ei hääppöisiä, koska ei pysyvyyttä..hintakin loppujen lopuksi aika kallis laatuun nähden ainakin jos ostaa rasian erikseen. Myyjä ei osannut sanoa vertailukohdetta ko. meikeille, joten ei niitä siellä myymälässäkään (Tampereella) osattu mainostaa. Blasco on paras.


    • hhh

      Ostin keväällä Artdecon kosteuttavan meikkivoiteen. Tosi "kosteuttava" olikin: mikään meikkivoide ei ole niin pahasti paakkuuntunut iholleni. Ihoni ei ole erityisen kuiva, vaan käytän kosteuttavia meikkivoiteita siksi, koska ne levittyvät paremmin kuin muut.

      Lisäksi meikkivoide lähti pois vedellä ja hipaisemalla. Kerran kun itkin, valui poskia pitkin meikkivoiteen värisiä kyyneleitä! Ehkä se olisi tarttenut puuterin päälle, mutta ei sen kökkäremeikkivoiteen päälle enää mitään puuteria olisi voinut laittaa.

      Oli myös hyvin ohut, ei peittänyt juuri mitään. Ohutta tosin etsinkin, mutta jos itse etsit vähänkään enemmän peittävämpää, niin en suosittele. Enkä kyllä suosittele muutenkaan.

      Harvoin on mennyt 20 euroa niin pahasti hukkaan kuin tuon törpön ostaessani!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      141
      3878
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      351
      3011
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      11
      1915
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1635
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1099
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      944
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      874
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      784
    9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      781
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      67
      769
    Aihe