Tehohoidoista kampaajalla

Eli, tehdäänkö kampaamoissa tai missään jotain tehohoitoja huonokuntoisille hiuksille. Itselläni meinaan kuivat hiukset ja teen mitä vain jotta saisin terveet hiukseni takaisin! Onko kellään kokemuksia? Mitä maksoi? Oliko kokeilemisen ja maksamisen arvoinen? Mikä hoito tehtiin j n e? Kaipaisin todella kokemuksia noista. Olen kuullut jostain haudehoidoista, onko sellainen jokin vaihtoehto?
3445
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Entä oletko kokeillut näitä hairstoren hiusnaamioita, ne on tosi hyviä, kannattaa kokeilla!

Äänestä
  • Tilasin juuri hairstoren lehden kun siellä näytti olevan edullisia ja lupaavia tuotteita=) Kiitti neuvosta.

    Äänestä

Miksi et ostaisi hyvää rakennekorjaavaa ja lisäksi hyvää tehokosteuttavaa tehohoitoainetta kampaamosta ja tekisi tehohoitokuuria itse? Aloita kosteuttavalla hoidolla ja jatka sitten rakennekorjaavalla. Vaikka vuoropäivinä ja pitkillä vaikutusajoilla (tunnista kahteen). Osta tehohoitotuotteet kampaamokaupasta ja panosta järkevään hinta-laatusuhteeseen. L'anzalta löytyy hyviä tuotteita, samoin joicolta. Redken on ylihinnoiteltu ja tigin tehohoidot mitäänsanomattomia.

Samalla rahalla saat hyvät kotihoitoaineet jotka riittävät kuukausia kuin teetät yhden tai pari tehohoitoa kampaajalla.

Toki kannattaa ensin tiedustella tekevätkö oppilaitokset. Ja monesti kampaamoissa tehohoidot ovat edullisempia jonkun muun käsittelyn yhteydessä.

Hiukset pysyvät järkevässä kunnossa kun teet kotona tehohoidon vähintään kerran viikossa talvisin ja käytät hiuspohjallesi ja hiuskunnollesi sopivia tuotteita. Hiukset kuitenkaan eivät ihmeenomaisesti kunnostu tehohoidosta (kuollutta ainetta) mutta niiden tuntumaa voi parantaa huolellisella hoidolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemuksia?! kirjoitti:

Eli, tehdäänkö kampaamoissa tai missään jotain tehohoitoja huonokuntoisille hiuksille. Itselläni meinaan kuivat hiukset ja teen mitä vain jotta saisin terveet hiukseni takaisin! Onko kellään kokemuksia? Mitä maksoi? Oliko kokeilemisen ja maksamisen arvoinen? Mikä hoito tehtiin j n e? Kaipaisin todella kokemuksia noista. Olen kuullut jostain haudehoidoista, onko sellainen jokin vaihtoehto?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu