kestopigmentoinnit

Heippa!

Olen ajatellut ottaa kestopigmentoinnit silmiin (ylä-ja alarajaukset) sekä rajaukset kulmiin. Missä kannattaisi ottaa helsingissä? Eli onko kellään hyviä tai huonoja kokemuksia?

kuuluuko hintaan aina kaksi tai kolme käsittelykertaa ja täytyykö ottaa lomaa töistä sen takia, eli onko hurjan näköiset aluksi? Mikä olisi paras ajankohta ottaa ennen kesää?
51144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Itselläni on kestopigmentoinnit silmissä. Laitatin ne sellasessa kun Face Desingn Kauneushoitola Terhikki Penttinen, on Pietarinkadulla.Minulla kuului hintaan 2 käsittelykertaa. Et tartte ottaa lomaa sen tähden. Minä suosittelen tätä Terhikki Penttistä . Jos haluat tietää lisää vastailen mielelläni

Äänestä
  • Onko jälki pysynyt hyvänä ja oletko ollut täysin tyytyväinen?

    Otitko rajaukset ylös vai ylös ja alas?

    Paljonko maksoi?

    Äänestä

  • ansku kirjoitti:

    Onko jälki pysynyt hyvänä ja oletko ollut täysin tyytyväinen?

    Otitko rajaukset ylös vai ylös ja alas?

    Paljonko maksoi?

    Jälki on hyvää, ja olen ollut tosi tyytyväinen. Otin sekä ylös että alas ja laitoin myös huuliin. Minulla kesti ihan hyvänä 2 1/2 vuotta, sitten rupesivat vaalenemaan(huulissa) ja nyt laitatin uusinnan, mutta nyt laitoin vain ylös ja sit huuliin.Toisilla ne kestää jopa 5 vuotta . Minä en nyt ihan varmaksi muista tuota hintaa, mutta se taisi olla tonnin verran, mutta soita tälle Terhikki Penttiselle,niin hän osaa ainakin sanoa oikean hinnan.

    Äänestä

mulle on tehty vuosi sitten kulmiin pigmentointi, mutta nuori iho kun minulla on niin ne ovat jo melkein kokonaan lähteneet. Kipu ei ole mitenkä hirveä kun niitä tehdään eikä mitään sellaista

Äänestä
  • minä kävin turun kosmetologikoulussa yhdellä millalla eyelinereissa ja suosittelen!! en ole katunut,vaan olen tyytyväinen!!kannattaa katsoa kellä käy!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ansku kirjoitti:

Heippa!

Olen ajatellut ottaa kestopigmentoinnit silmiin (ylä-ja alarajaukset) sekä rajaukset kulmiin. Missä kannattaisi ottaa helsingissä? Eli onko kellään hyviä tai huonoja kokemuksia?

kuuluuko hintaan aina kaksi tai kolme käsittelykertaa ja täytyykö ottaa lomaa töistä sen takia, eli onko hurjan näköiset aluksi? Mikä olisi paras ajankohta ottaa ennen kesää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu