Jaron Sebastian Ravenille potkut spineltä.

Virtuocity on ilman levytyssopimusta, Raven potkitiin Spinefarmilta pihalle ja bändi ilmeisesti lopetti toimintansa.
5495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ton uutisen?

Äänestä
  • Spinefarmilta Hannu sanoi itse että Virtuocityn kanssa ei jatketa yhteistyötä enään ja se on kuulemma fakta!

    Äänestä

Tähän ulos potkimiseen?
Onko mitään juttua missään luettavissa?

Äänestä
  • Oliskohan ollut huono levymyynti?
    Toinen levy myi suomessa vain 2500 kpl.
    Raven on siirtynyt muihin töihin ja goodman laulelee purple societyssa.
    www.purplesociety.fi
    Virtuocityssa oli potentiaalia vaikka mihin, voi helvetin spinefarm!

    Äänestä

  • p.k.k kirjoitti:

    Oliskohan ollut huono levymyynti?
    Toinen levy myi suomessa vain 2500 kpl.
    Raven on siirtynyt muihin töihin ja goodman laulelee purple societyssa.
    www.purplesociety.fi
    Virtuocityssa oli potentiaalia vaikka mihin, voi helvetin spinefarm!

    Ikävä uutinen. Virtuocity oli tosiaan yksi Suomen parhaista ja lupaavimmista yhtyeistä. Toivottavasti saadaan Raveniltä jossain muodossa vielä matskua. Ja joku kova bändi voisi nyt napata Goodmanin mukaansa. Maailmanluokan hevilaulaja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kepa.r kirjoitti:

Virtuocity on ilman levytyssopimusta, Raven potkitiin Spinefarmilta pihalle ja bändi ilmeisesti lopetti toimintansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu