Eli kaipaisin Helsinkiläisiltä, tai miksei joltain joka vain tuntee enemmän kaupunkia, vinkkejä, missä olisi nuorekkaita farkkuliikkeitä, eli niihin painottuneita sellaisia, keskusta-alueella? Eli missä vain jaksaa kävellä aamusta iltaan. Joitan muita kuin Fiorella, ja sen lähellä sijaitseva Top10 (koska tiedän ne jo), mutta joissa myytäisiin samantapaisia farkkuja. Hoikka ja pitkäjalkainen (87cm sisäpituus) olen.
Mielellään juuri näitä erikoistuneita pikkuliikkeitä eikä mitään Halosia, joissa vyötärö nousee kainaloihin asti. Ja vielä parempi jos tiedätte, missä myydään erityisesti niitä 10 vuoden takaisia, ihania trumpettilahkeisia farkkuja, joita ei enää Levi'skään myy. Liikkeitä, joissa on aika eksoottisia vaatteita, ja farkuistakin löytyy kaikkia erikoisuuksia, kuten iso perhonen takapuolessa, TMS. Olisin TODELLA kiitollinen vinkeistänne, enkä kaipaa kommentteja sivusta, että "mitä sä täällä kyselet", tai "mene googleen etsimään". Kaipaan asiallisuutta.
Syy kyselyyni olisi tarkan shoppailuretken suunnittelua äitini kanssa, niin energiaa säästyy, ja samalla sanoja, joita toivoisi jättäneensä sanomatta. Pyydän että laittaisitte joko liikkeen nimen, osoitteen, tai viittauksen johonkin tunnettuun isoon rakennukseen tai nähtävyyteen, jonka lähellä liike on, tai sitten kaikki nämä! Ihan satamoihin asti sijoittuvat liikkeet kelpaavat.
KIITOS!
Farkkuliikkeitä Helsingin keskustassa?
Nena
3
3406
Vastaukset 3
- on..
Zip liikkeessä, Kluuvissa.
http://www.zipstreetwear.fi/ - yliopistonkadulla
siinä suurinpiirtein hesaria vastapäätä. olen löytänyt monet kivat farkut kyseisestä paikasta, hinnoista on voinut neuvotella ja kommentteja on saanut pyytämättäkin.
- Gazoz
www.jeansroom.fi löytyy mielestäni kaupungin hienoimmat farkut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091310
- 45901
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50726Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r129674- 70666
- 67616
- 53597
- 55555
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.93473Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20470- 34457
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115453Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32448- 51445
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142443- 5438
- 49437
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e83434- 52403
- 42400