voinko alottaa pillerieden syönnin nyt vaikka menkat on just loppuneet...onko siitä jotain haittaa...?
ei ollu mahollisuutta alottaa niiden alkamis päivänä kun pillerit oli kotona ja minä muualla... onko kelllään kokemusta..
ei ollu mahollisuutta alottaa niiden alkamis päivänä kun pillerit oli kotona ja minä muualla... onko kelllään kokemusta..
Vastaukset 4
Vanhimmat
...muuten niissä ei ole ehkäisytehoa. Lue käyttöohjeet.
Voit aloittaa muunakin päivänä kuin menkkojen ekana. Huomioi kuitenkin se, ettei pillereillä ole MITÄÄN ehkäisytehoa ennen kuin pääset n. kuukauden päästä aloittamaan uuden laatan. Sivuoireita voi tulla ihan samalla tavalla kuin "oikeana" päivänäkin aloitettuna.
eli on ihan turhaa aloittaa aikaisemmin. syöt vain ihan turhaa niitä.
Jos kyseessä ei ole ehkäisytarkoitus, niin hyvin voi aloittaa kesken kierron. Ei turhaa missään nimessä.