Millainen liike Auto Plauen Oy

Olisiko jollakulla näkemystä Auto Plauen Oy-nimisestä autokaupasta. Sijaitsee Joensuussa, myyvät tuontiautoja.
51418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Osta auto äläkä liikettä, jos et välttämättä halua yrittäjäksi.

Äänestä

Kaverini, asuu Jojessa, osti v-03 saksantuontimersun, 300 turbodieselin, W124. Pelasi erittäin hyvin, auto muutenkin kuin pakasta vedetty, ja hinta oli kohtuullinen. Nytkin firmassa näkyy olevan aikas hienoja tuontivehkeitä, niistä saa hiukka näyttävämmän kulkineen kuin jostain vastaavanhintaisesta uudesta Punton kökkyrästä tms:sta.

Äänestä
  • sen verran että on tuonut halpoja Mersuja ja Volvoja ja niissä kaikissa on ollut jotain vikaa. Puolenkymmentä olen noita nähnyt ja aina joku hölmö on ne kuitenkin ostanut kun on vähän halvemmalla saanut kuin kunnollisen. Ei kai ne kaikki autot ihan romujakaan ole mutta omien kokemuksien kautta vähän epäilyttää.

    Äänestä

  • firmasta kirjoitti:

    sen verran että on tuonut halpoja Mersuja ja Volvoja ja niissä kaikissa on ollut jotain vikaa. Puolenkymmentä olen noita nähnyt ja aina joku hölmö on ne kuitenkin ostanut kun on vähän halvemmalla saanut kuin kunnollisen. Ei kai ne kaikki autot ihan romujakaan ole mutta omien kokemuksien kautta vähän epäilyttää.

    Niin vika on laaja käsite käytetyissä.
    Näen minäkin autoja joka päivä enkä voi väittää että ovat neitseellisiä,jos sellaisen haluat osta uusi.
    Mutu asenteella ei pitkälle pötkitä.
    Ostakaa auto älkää tarinoita.

    Äänestä

  • tietotoimisto kirjoitti:

    Niin vika on laaja käsite käytetyissä.
    Näen minäkin autoja joka päivä enkä voi väittää että ovat neitseellisiä,jos sellaisen haluat osta uusi.
    Mutu asenteella ei pitkälle pötkitä.
    Ostakaa auto älkää tarinoita.

    En viitsi täällä paskaa puhua. Tilanne nyt vaan on sellainen että saksasta tai muualta euroopasta autoja tuotaessa jobbarin on pakko etsiä aina niitä halvimpia jotta ne yleensä saisi suomessa kaupaksi. Tavallinen tollo kun seuraa hintoja nettiauton ym. romupalstojen kautta. Ja sieltähän ei hyvää löydy suurennuslasillakaan. Euroopasta löytyy aivan loistavia autoja joka lähtöön mutta kukahan uskaltaisi tuoda niitä suomeen, kalliita kun ovat. Ymmärsitkö, hevosmies.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


_sissi_ kirjoitti:

Olisiko jollakulla näkemystä Auto Plauen Oy-nimisestä autokaupasta. Sijaitsee Joensuussa, myyvät tuontiautoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu