Mitä on tapahtunut, kun lähes kaikki ihmiset ovat tiedottamassa, eli totuuden tunnottomassa, = tajuttomuuden tilassa?! Eivät ymmärrä tästä maailman menosta juuri mitään, kunhan kulkeutuvat jonkun tuntemattomansa voiman ja virran viemänä, suuntaan ja päämäärään jota eivät tunne, muuta kuin sen verran että siitä suunnasta ja tiestä on Jumalan taholta, palvelijoidensa kautta varoitettu.
Se on se vääryyden ja pahuuden raskaiden seuraamusten suunta ja tie! Joiden raskaista seuraamuksista tiedotusvälineemmekin päivästä päivään UUTISOI, jopa hetkittäin useista hirveistä kauheita kärsimyksiä tuottavista tapahtumista. Onnettomuuksista, sairauksista, väkivalloista, sodista kansanmurhista, ym. vitsauksista. Ja valtavia kärsimyksiä, ja suuria erilaisia menetyksiä tuottavista hirveyksistä!
Pienemmistä, mutta, niiden lukemattomista (ei tilastoja) erilaisista ja VALTAVISTA määristä puhumattakaan. On kuitenkin niin uskomattoman paljon! Eikä juuri kukaan niistäkään, jotka ovat saaneet osansa kärsimyksistä vieläkään ole tullut tajuihinsa, eikä ns. ”elvytyskään” ole auttanut niin, että tiedostaisivat ja lakkaisi kulkeutumasta kuolleen kalan tavoin, siihen vaaralliseen myötävirtaan! Elävät, eli tajuissaan olevat kalat uivat vastavirtaan, pois vaarallisilta, elämää tuhoavilta vesiltä.
Ja tajuttomat, ns. puolikuolleet kulkeutuvat siis pahuuden ja vääryyden vaaralliseen myötävirtaan. Valitusten ja vaikerrusten äänet ovat valtavat! Vaikka maksusta, tilauksesta tehdyt ns. ”viralliset” gallupit osoittavat että, kyllä hyvin menee, kaikki voi hyvin toisiin kurjuuksiin ja pahemmissa tilassa oleviin verrattuna. MUTTA henkinen pahoinvointi on todella valtavaa, Eli valtavan suuri osa ihmiskunnasta, länsimaissakin! Ehkä muita enemmänkin? Kärsii hirveää henkistä pahoinvointia!
Viran haltioiden puolelta ei viitata sanallakaan siitä, miten hyvin voisi olla jos toimittaisiin OIKEIN, eli LAINMUKAAN (ei mitään pahaa eikä väärää LAIN), joka vasta on laillista lainmukaisuutta! Eikä juuri nimeksikään, ”maailmalle valkeudeksi” ja ”kansakunnalleen suolaksi” kutsuttujenkaan taholta. Joka onkin jo todella kummallista! Onko ”lamput laitettu vakan alle”!
Ne valtavat ja hyvät mahdollisuudet jotka ovat koko ajan olleet tarjolla kaikkine hyvine ohjeineen ja oppineen ja kaiken oikean ja hyvän, (kaikki oikein ja hyvin) vaihtoehto, jota Kristus Jeesus KEHOITTI pitämään tarjolla! JULISTAMAAN sitä HYVÄÄ sanomaa Jumalan valtakunnasta, siitä josta Hän sanoi: ”Etsikää ENSIN Jumalan valtakuntaa ja Hänen vanhurskauttaan, niin kaikki muukin siinä ohessa teille tulee ja ANNETAAN, mitä elämässä tarvitaan”! On hyljättynä!
Tämä, Raamatussa edeltä käsin ennustettu SUURI luopumus, on tämän päivän todellisuutta! Ja siitä johtuu tämä valtava pimeys, kaikkinainen laittomuuden valtaan (hallitsevaan asemaan) pääsy. Josta myös Raamatussa edeltäkäsin ennustus ja ilmoitus, ja näin on jo käynytkin. Ja Raamatussa jatkuu, ”sen tähden että LAITTOMUUS pääsee valtaan, kylmenee useimpien rakkaus”! Missä näette enää tänä päivänä ja kuinka paljon, todellista aitoa oikeaa, eli PUHDASTA vilpitöntä RAKKAUTTA?!
Eli lähimmäisistä VÄLITTÄMISTÄ, oikealla pyyteettömästi huolta kantavalla tavalla?!
Ei ole kovin moni kristillisyyttä tunnustavistakaan, pysäyttämässä, näitä surmapaikoille hoippuvia, eikä elvyttämässä näitä tajuttomia (ryöstettyjä ja haavoitettuja) eli VÄÄRYYDEN ja pahuuden syyttömiä (totuuden tuntemattomia) uhreja?! Totuutta julkituomalla antamassa elvytystä ja ohjaamassa opetuksillaan ja julistuksillaan ns. sielun hoitopaikkoihin, joissa heille opetettaisiin oikean elämän ehtoja, jossa ohjataan toimimaan, rakentamaan, tuottamaan ja palvelemaan oikealla, Jumalan sanan mukaisella, kaiken oikean ja hyvän, turvatun turvallisen elämän takaavan, loputtomasti jatkuvan hyvinvointielämän mahdollistavalla tavalla!
Siis samoin kuin autokoulussa opetetaan oikein liikennöimisen oppeja ja turvallisuus ehtoja (liikenne sääntöjä) eli liikenteeseen oikeuttavaan, oikeudenmukaisuuden lakeja. Onnettomuuksien, eli väärin toimimisten (itsekkäästi muista välittämättä) raskailta seuraamuksilta välttymiseksi. Jeesuksen Kristuksen Nimessä, nämä asiat selvyyden vuoksi rinnastaen. Palvelijansa.
Raamatua päähän, iskemällä
4
441
Vastaukset
- vittu saarnaamaan...
kukaan tollasta pakkosyöttöö jaksa, luotaantyöntävää vaan.
- Lucifer!
Joudut helvettiin, koska jumala inhoaa yhtä lailla tuollaisia ärsyttäjiä massapostaajia, kuin muitakin synnintekijöitä. Helvetissä nähdään!
- ei ole oma
Palstoilla on ihmisiä jotka herjaavat toinen toisiaan, esiintyvät sinuna ja saattavat jopa äityä aikamoiseen vimmaan kun sanot jotain osuvaa. Ja sen lisäksi on kaiken maailman hakkerit ja sitäpaitsi jokaikinen kirjoittamasi asia koneelle tallennetaan johonkin toiselle tai kolmansilla osapuolille. Ihan vaan omaan tarkoitukseen, tiedoksi vaan, etä heitä ei saa laittaa vastuuseen tästä. Minua kaduttaa tämän junnaavan koneen ostaminen. Kaikkea koneen käyttöä seurataan ja rekisteröidään. Ja sitten vielä nämä palsta psykopaatit..millainen on siisti psykopaatti? Se manipuloi sinut tuntemaan määrätynlaisia tunteita,Mitä on manipulaatio? Saada ihminen toimimaan halutulla tavalla oman edun saavuttamiseksi. Olen pettynyt internettiin.
- kipa67
pidä lippu korkealla! herätystä tarvitaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.1212243Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n582187Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501865EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt81417Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan801408- 941377
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191161Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311150Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men621133- 691000