Kertokaa miten saa miehen

ajattelemaan..

itseä ja kiinnostumaan oikeasti?

Sen jälkeen, kun mies on jo ottanut ensiaskeleen, eli tullut juttusille?
Pitääkö sen jälkeen toimia kumminkin vielä maltillisesti ja tunnustella jäitä, et kestääkö vai miten pitää toimia? Kun ite haluaisin tutustua kiireemmällä temmolla. Silti vaikuttaa, että miehellä ei oo kiirettä.

Miksi???

3

1800

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joillain on mielessä se yksi, ja ainoo asia.
      mut jos haluut jotain kestävämpää, ni ota hiukka rauhallisemmin, kevyesti tunnustellen mut tarpeeks kiinnostuneesti, et jätkä tajuu et sä oot oikeesti kiinnostunu.

    • sen ajattelemaan

      Parasta edetä rauhallisesti, mutta siten että koko ajan asiat kuitenkin liikkuvat eteenpäin.

      Aina ei ole sellainen elämäntilanne, että nainen sopisi elämään tai sitten on vielä arpia edellisestä suhteesta, eikä halua kiirehtiä ottamaan jälleen turpiinsa.

      Miehen saa kiinnostumaan itsestään ajan myötä, mikäli ei ole "rakkautta ensisilmäyksellä." Siihen tarvitaan paljon yhdessä olemista eri tilanteissa. Pyydä mies siis vaikka jonnekin tapahtumaan, joka olisi erilainen kun missä ennen olette käyneet (jos olette missään). Miehen pitää pystyä myös luottamaan sinuun, joten ei kannata mitään kummallisia mustasukkaisuustemppuiluita yrittää. Mene juttelemaan ja näytä muutenkin että välität. Jos jonnekin bileisiin yhdessä satutte, niin vähän voi koittaa lähennelläkin :) Siitä se lähtee!

    • jooooohhh

      hyvä kun kysyit tuota, nimittäin: kyllä suurin osa miehistäkin haluaa edetä nopeasti ja suhteen paremmin alkuun saattamiseksi kannattaa naisen olla se joka kysyy ensin treffeille, koska miehet ovat ujoja ja siksi kysymisen miehen kontolle jättäminen saattaa merkitä että monta kaunista hetkeä jää kokematta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      35
      11407
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      63
      9720
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      140
      5508
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3774
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3730
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3625
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3368
    8. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      24
      3153
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      63
      2783
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      78
      2558
    Aihe