Elämä loppuu...

Rakastin häntä

Rakastin sua. Etkö tajua. Ei ihmiset ole esineitä joita voi vain heitellä menemään kun ei enää kiinnosta. Miten voit olla mua kohtaan niin kylmä. Yhtäkkiä kaiken heität menemään. Olit mun kaikkeni. Suunnittelin meille kaikkea ihanaa. Samaan aikaan sä kai suunnittelit jo lähtöä...Olen niin hajalla. Elämä tuntuu todella loppuvan. Henki ei kulje. Sydämenlyönnit hidastuu.....harmaa ahdistavuus. kalman kylmä koura on ottanut mut käteensä. sydäntä kylmää. mitään en näe edessäpäin.

4

1320

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sitä

      voi jatkaa jos rakastaa toista

    • yhteys naiseen

      ota yhteys häneen, ehkä päätös ei ollut hänellekään helppo... puhukaa asiat selviksi :)

    • petetty

      Mulle kävi samoin. Suunnittelin kotona häitämme, kun sain tietää miehen pettävän minua, elävän uutta suhdetta toisaalla...

      Rakastin, luotin ja välitin, eikä se riittänyt. Pahin suru on nyt ohi. Ja aurinko ehkä vähän pilkistää pilvenraosta. Jatkan matkaani. Jos en tässä paikassa kelvannut toiselle, etsin paikan, missä minusta välitetään, aidosti ja pyyteettömästi.

      Ihmiset pettyvät elämänsä aikana paljonkin. Kun saa tuntea jotain niin syvää rakkautta, ei siitä haluaisi luopua, ei tietenkään. Minäkin katsoin kauas yhteiseen tulevaisuuteen. Mutta toinen ei. En voi sille mitään.

      Ihmiset ovat välillä niin julmia ja itsekkäitä.
      Muistetaan me kaikesta huolimatta aina välittää ja kunnioittaa toisia ihmisiä. Ei pistetä pahaa kiertämään.

    • eräs nainen

      Sama homma...ihastuin tulisesti erääseen mieheen ja ajattelin häntä 24h/vrk. MINÄ olin aina se joka otti yhteyttä ja koitti järjestää aikaa yhteisille hetkille (kun aikaa järjestyi ei tullut tapaamaan vaikka ihan lähellä olin). Mies antoi ymmärtää muttei ymmärtänyt antaa... (suudelman pitkän tosin sain) mutta sitten taas sama homma...kun otin puhelimitse yhteyksiä tekstiviestin välityksellä ei vastausta ollenkaan ja sitten taas toisena hetkenä useampi viesti. Tilanne ikäänkuin jämähti paikoilleen kun tuntui ettei ole yhtä suurta kiinnostusta kuin minulla...TEE SELVÄKSI mikä mättää ja mitä voisit tehdä mahd. toisin...Toivoisin sydämestäni että tämä minun kaipaamani ottaisi yhteyksiä kun laitan hänelle esim. txt-viestin ja kun sitten harvoin nähdään niin toivoisin hänen kertovan mitä tuntee...Epätietoisuus ja yksipuolinen`(?) rakastaminen on raastavaa!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      34
      11311
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      62
      9202
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5455
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3754
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3690
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3609
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3348
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      63
      2723
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      72
      2440
    10. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      16
      2268
    Aihe