Miksi jotkut miehet ovat sellaisia, että antavat ymmärtää puheillaan, ilmeillään ja eleillään että ovat kiinnostuneita mutta loppujen lopuksi eivät kuitenkaan suoraan myönnä sitä että olisivat kiinnostuneita.
Ja sitten jos minä päätän ottaa askeleen ja kerron että olen itse kiinnostunut hänestä, niin hän tavallaan myöntää kiinnostuksensa minuun mutta ei halua alkaa seurusteleen tai muuta sen vakavampaa.
Ärsyttävää tällainen! Että ensin monta monta kuukautta annetaan toiselle käsitys että olisi kiinnostusta, mutta sitten tulee loppujen lopuksi pakit. En ymmärrä.
Mikähän idea tässäkin hommassa on..?
8
1227
Vastaukset
- Nimetön
olla suhteessa niskanpäällä ja sanoa viimeisen sanan..tunteissaan hän pettää useasti itseään, koska hän pelkää omaa heikkouttaan ja avuttomuuttaan..eli ei uskalla kohdata aidosti omia tunteitaan..!
- niskan päällä
vaikka haluaakin. Siihen se nyt ainakin viimeistään kaatuu, jos ei ole tasa-arvoinen, menee heti oudoksi valtapeliksi ja siitä taitaa olla rakkaus kaukana. Eli lopun alku. Se olisi rohkeutta kohdata omat tunteensa ja myöntää avuttomuus ja heikkous. Eipä kai kukaan ole täällä loppujen lopuksi sen kummempi. Enintään omat kuvitelmansa mies voi siinä menettää, tuskin siitä mitään kovin suurta menetystä tulee.
- Nimetön
niskan päällä kirjoitti:
vaikka haluaakin. Siihen se nyt ainakin viimeistään kaatuu, jos ei ole tasa-arvoinen, menee heti oudoksi valtapeliksi ja siitä taitaa olla rakkaus kaukana. Eli lopun alku. Se olisi rohkeutta kohdata omat tunteensa ja myöntää avuttomuus ja heikkous. Eipä kai kukaan ole täällä loppujen lopuksi sen kummempi. Enintään omat kuvitelmansa mies voi siinä menettää, tuskin siitä mitään kovin suurta menetystä tulee.
..varsinkin vähän ennen suhteen loppua, voimakas valtataistelu..ei taida olla sulla kokemusta..
- huonot on erikseen
Nimetön kirjoitti:
..varsinkin vähän ennen suhteen loppua, voimakas valtataistelu..ei taida olla sulla kokemusta..
jos nyt pitäisi kuitenkin lähtökohtana sitä, että se suhde olis jollakin tavoin edes siedettävä, niin ei siinä mitkään pelitemppuilut sovi olla.
Se on niiden kanssa kyllä aika nopeasti entinen suhde.
- joka on oikea
Vittu te naiset jaksattekin provota täällä. Miehet sitä ja miehet tätä. Aina se näyttäisi olevan mies joka ei osaa puhua tunteistaan, ei huomioi, pettää, raiskaa, on liian aloitteellinen, on liian aloitekyvytön, milloin mitäkin. Ei taida suomalaisilla naisilla sitten olla kovin hyvät oltavat, tai sitten on käynyt niin että sellaisen miehen saa kuin ansaitsee.
Kirjoitteleeko näille palstoille muut kuin angstaavat suomalaiset naiset?- johon olen..
päätynyt naisten suhteen on että mikään ei riitä tai kelpaa.. mihinkään ei olla tyytyväisiä ja kaikkeen kyllästyy.
- kiva mies
Me ollaan metsästäjiä. Me kierrellään ja kaarellaan uhrimme ympärillä, kunnes se on ansassa. Metsästämisessä ei ole enää mitään makua, kun uhri on saatu ansaan. Sitten vaan uutta putkeen.
- tulkinnut..
hänet väärin..hän ei halua sinua koska et miellytä häntä jostain syystä..herrasmiehenä tätä kuitenkaan suoraan sanomatta. siksi mies kieltäytyy suhteesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383829Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362964Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708