Herkille silmille

luomiväri ja rajauskynä. Onko muita hajustamattomia ripsareita kuin lumenen? Tuuheuttavia ja pidentäviä?
7758
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Oriflamella on piilolinssien käyttäjille ja herkille silmille ripsiväri.

Äänestä
  • Tytti voisi poistua palstalta oriflamea mainostamasta. Kuka tahansa puolueeton joka on kokeillut näitä tuotteita ei taatusti suosittelisi eteenpäin!

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    Tytti voisi poistua palstalta oriflamea mainostamasta. Kuka tahansa puolueeton joka on kokeillut näitä tuotteita ei taatusti suosittelisi eteenpäin!

    Oriflamen herkille silmille tarkoitettua ripsiväriä ja olen siihen todella tyytyväinen...

    Äänestä

Mulla on tuoksuallergia ja tosi herkät silmät. Olen joskus kokeillut niitä lumenen tuotteita, joista sain kumma kyllä ikäviä oireita! Nykyään käytän max factorin meikkejä, eikä ongelmia ole. (Tietysti on riski suositella toiselle jotain merkkiä, kun näistä oireista ei aina voi tietää, mistä ne milloinkin johtuu.) Silmämeikin poistoaineena käytän apteekin avene-sarjan erittäin herkän ihon puhdistusgeeliä. Sitä voi läntätä vaikka aukinaiseen silmään, eikä ärsytä yhtään.

Äänestä

Kanebon on ollut tähän astisista paras ja tarkoitan sitä 38 ripsaria.
Markettituotteista olen kokeillut lähes kaikkia ja varsinkin vedenkestävät ovat pahaksi herkille silmille :/ Pitäisi siirtyä taas tuohon kaneboon. Hinta voi tuntua aluksi kovalta, mutta mun silmät tykkää. Ja pysyykin hyvin!

Äänestä
  • tehty herkälle iholle tms. sopii herkille silmillekin. Sarjaan on kuitenkin panostettu muutenkin eli ovat aikas hyviä tuotteita. Mulla on ollu muutama eri ripsari, silmienympärysvoidetta, tuoksua ja huulipuna, luomiväriä jne. ko sarjalta.
    Apteekki on sitten kans varma valinta -nykyäänhän apteekeista saa joitain meikkejäkin..

    Äänestä

  • eikö biotherm ole ihan allergikoille tarkoitettu? kallis mutta hellä ja apteekeissa on jotakin ultra herkille ihmisille

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ripsari, kirjoitti:

luomiväri ja rajauskynä. Onko muita hajustamattomia ripsareita kuin lumenen? Tuuheuttavia ja pidentäviä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu