Olen ihannepainossani (169cm/68,5kg) mutta haluaisin pömppömahani pois. Syön terveellisesti enkä karkkeja pahemmin mussuttele. Olen saanut sen verran kalihduttua himojani :) Liikun säännöllisesti (kävely&juoksulenkkejä hyötyliikunta) sekä teen joka päivä vatsalihas harjoituksia sekä nostelen käsipainoja (koska haluan lisää voimaa). Joten olisiko teillä jotain vinkkejä miten pömppömahan saa parhaiten pois? Laihduttamalla ja treenamalla vatsoja?
Pömppömaha
pömppis
2584
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
laihduta ja tee syviä vatsalihaksia.
Minullakin on sama "ongelma". Olen hoikka,joku voisi sanoa laihaksi. Yritän syödä terveellisesti, joskus repsahdan suklaaseen.Käyn salilla, pumpissa, stepissä ja combatissa yhteensä viidesti viikossa.Kolmen kuukauden ajan on ollut extra vatalihas projekti.Silti on vieläkin pömppämaha.Paino on pysynyt koko ajan samana, kädet ja jalat ovat kiinteytyneet, (mikä on kiva)mutta mahassa vaan on se kupu...Pitäskö vain yrittää toiset kolme kuukautta lisää..Onko ehdotuksia tai kokemuksia (muuta kuin "jätä suklaa pois")?
Joka paikassa puhutaan kymmenien kilojen pudotuksista, mutta kilon tai parin pudotuksista ei jurikaan vaihdeta kokemuksia.