MASENNUS=väsymys ,Ei se ole sen kummempaa.
(alkuperä sanalle on `maa`,johdantoja esim. maasta,maasto,maata, vanhahtava masentua aei kaatua tai maata,sittemmin johtanut sanaan masennus,joka tarkoitti väsymys-tilaa,jolloin juuri maataan tietenkin.
Psykiatria viekottelee potilaikseen tolla, kun ihmiset ei tajua koko sanaa, ja kuvittelee sen olevan jotain kauheaa.
menisitte eneemmin nukkumaan , kuin hoitoa hakemaan, tai etsisitte toimintaa niin piristytte!!
vitamiinitkin on tarpeen, voi muuten alkaa ...masentaan
hehehe
ps.,sut on huijannut psykiatri,joka on vienyt rahas ja mahdollisuutesi (ja aivosikin?)
MASENNUS=väsymys-TIETO!!!!
sua on huijattu
4
312
Vastaukset
- häivy palstallesi,,,,
Täällä et pysty rahaa huijaamaan.
- muuuuuuuu
Eikä se ole pelkästään psykiatrien vika.
Lääketehtaat eniten tienaa.Ihmiset uskoo niitten julistuksiin.
Esim. tavallinen anemia ei ole tarpeekasi trendikäs diagnoosi.Tavallista verikoetta ei edes oteta. - suuttutti
siis MASENNUS=väsymystä?????????ei hitto !mun masennus vie mut pyörätuliin kolmeksi kuukaudeksi vuonna -89 ja se ei todella nukkumalla parnatunut,mut nyt olen jo kunnossa ja todellakin elämän iloinen ja haluinen;))
- nelly
äläs provoile siellä...=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1524934Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa193575Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1603381Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss352861Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu982611Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181863Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky101645Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1511485Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo111482Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut111277