Olen kohta 30-vuotias mies, pukeudun siististi, enkä öykkäröi. Yökerhoissa olen naisille vaan ilmaa, minu a ei huomata.
Jos erehdyn polkemaan varpaille niin tulee huutoa, että rumilus tanssi omilla jaloilla jne.
Monesti menen pyytämään tanssimaan hitaita kanssani ihan asiallisesti mutta kukaan ei ole lähtenyt mukaani. Kaikki sanoo, että ei kiitos.
Hassuimpia on ne tapaukset, joissa tyttö kertoo, ettei halua tanssia ollenkaan mutta hetken päästä sama tyttö on kiiltokuvapoitsun kanssa syleilemässä tanssilattialla.
Onko siis vihjeitä, miten saisin seuraa ja löytäisin sen "oikean".
En ole hiljainen muualla mutta baarissa pelkään torjutuksi tulemista, vaikka niitä olenkin kauan kestänyt ja mikään yllätys se ei enää ole.
Ikuisuuskysymys
4
871
Vastaukset
- Yx mies.
sellaista näkökantaa, että et ajattele etsiväsi, vaan löytäväsi.
Tällä on suuri merkitys, sillä etsivällä on alitajuisesti kysyvä asenne "oiskohan se eikö se ois" ja löytävällä on asenne "tuohon tutustun peremmin".
Tuossa edellisessä on yksi salaisuus, jonka naiset alitajuisesti vaistoaa, ihan tietämättään. Naiset kun haluaa tulla "otetuksi" ei "löydetyksi".
Niin kauan kuin etsit, myös epäröit ja se näkyy päälle päin.- Hörgh
Teoriasi selittäis aika hyvin sen, minkä takia varatut (sormustetut) miehet kiinnostavat naisia - tai ainakin joitakin naisia.
Ehkäpä kyseessä on sitten kummankin osapuolen kissa-hiiri -leikki. Kumpikaan osapuoli ei halua liian helppoa "vastustajaa", vaan alitajuisesti haluaa valloittaa toisen. - nonniinn
Hörgh kirjoitti:
Teoriasi selittäis aika hyvin sen, minkä takia varatut (sormustetut) miehet kiinnostavat naisia - tai ainakin joitakin naisia.
Ehkäpä kyseessä on sitten kummankin osapuolen kissa-hiiri -leikki. Kumpikaan osapuoli ei halua liian helppoa "vastustajaa", vaan alitajuisesti haluaa valloittaa toisen.Just toi on ainakin mua kyrpiny ihan simona.
Tää onkin loppujen lopuksi jotain v..un PELIÄ...
Miksi ei vaan voi olla toisesta ihan oikeesti kiinnostunut vaan pitää pelata jotain typerää peliä?
- sopiiko
Jätä tanssiinpyytäminen pois ja keskustele naisten kanssa. Tanssista kieltäytymiseen on monta syytä, ei vain se ettei mies miellyttäisi.
Naiset jotka huutavat noin varpailleastuessa eivät ole arvoisiasi. Hyvä, että huutavat, niin paljastavat oman törppöytensä.
Tämä ei tähän kuulu, mutta muistakaa miehet, että tekin valitsette tytön ketä haluatte pyytää tanssimaan, joten saadaan kait mekin valita kenen kanssa lähdetään tanssimaan. Tämä niille, jotka kuvittelevat, että kaikkien tanssiinpyyntöön olisi suostuttava ja haukkuvat naisen hänen kieltäytyessään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi474097Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal623753- 703288
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak963190Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no892154- 352108
- 241959
- 381939
- 311921
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k231844