Tarvitsisin tietoa nopeimmasta reitistä, aion matkustaa aasilla Damaskoksen kaupungista Jerusalemiin puhumaan muinaista hepreaa ja kerjäämään vihjeitä siintä, mitä tapahtui Öljymäellä vuosia sitten.
Aasilla Jerusalemiin.
7
648
Vastaukset
Hämeenhitaimmat ovat rakentaneet Lahdesta maan alla kulkevan tunnelin, joka vie Itämeren alta Keski-Eurooppaan ja sieltä suoraan Öljymäelle.
Hyvää matkaa!- nätkin sulttaani
...reitti on tuosta vasemmalle ja kaijaanin kautta koilisseen kääntyen olet jo melkein perillä!!
- ---------------
meinasin hevosella mennä amerikkaan..
- vinssimies
tiedän mitä öljymäellä tapahtui!mutta olen lupautunut pitämään sen salassa seuraavaan suureen evoluution asti.mutta sen sinulle lupaan että asiat jotka tapahtuivat ovat epäpyhiä sekä luonnottomia.ja vielä palatakseni reittiin:reittejä on monia,riipuen onko aasisi etu-,taka- vaiko nelivetoinen.ja muutenkin riippuvainen aasin vääntö lukemista sekä yleisestä suorituskyvystä.tarkemmat reitti vaihtoehdot saat hepreaksi jos miin toivot tahi haluat?suurta viisautta sekä siunausta fasaanille tuleville matkoille!
- ja kiitos
oivallisesta neuvosta. Siunausta sinnekin. Tyylisi on aina niin sujuva, vaan emme kadehdi. Onhan se yksi synneistä pahin.
- vinssimies
ja kiitos kirjoitti:
oivallisesta neuvosta. Siunausta sinnekin. Tyylisi on aina niin sujuva, vaan emme kadehdi. Onhan se yksi synneistä pahin.
kiitos!otan siunauksesi nöyrästi vastaan,samalla kumartaen Mekkaan päin.synneistä pahin ilmiselvästi mutta tuskin ainut pahe joka maatamme kalvaa,uskon veljeni!
- temppeliherra
ja kiitos kirjoitti:
oivallisesta neuvosta. Siunausta sinnekin. Tyylisi on aina niin sujuva, vaan emme kadehdi. Onhan se yksi synneistä pahin.
minä tuota kirjottanu! En ensinnäkään usko, että kyseistä Jerusaleminkaupunkia on olemassa! Jos se olisi ja haluaisin sinne matkustaa, en myöskään tekisi sitä aasilla! Minä pukeutuisin mustiin vaatteisiin ja yön pimeässä suuntaisin Buffaloparkkiin ja anastaisin suuren biisonin! Sen jälkeen hankkiutuisin eroon rikoksessani käytetyistä vaatteista, jotka hylkäisin LomaTrion roskikseen! Varaisin huoneen ja muuttaisin ulkonäköäni värjäämällä kaljuni punaiseksi ja kasvattamalla parran! Aamun koittaessa keritsisin biisonin ja pukeutuisin sen turkkiin. Biisonin korvaan laittaisin nitojalla lapun, jossa lukee Jerusalem. Sen jälkeen viiltäisin biisonin vatsan auki ja piiloutuisin sen sisälle. Kitarisoista vetelemällä ohjaisin biisonin matkahuoltoon, josta alkaisi jännittävä ja tapahtumarikas matka kohti Jerusalemia!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1341383
- 1031085
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede26983Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89954Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat308842- 99813
- 38702
- 109666
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56648Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144614