Exodus

Mitä mieltä olette kyseisestä trässikuninkaasta? Kumpi iskee paremmin, vanha vai uudempi? Ite tykkään enemmän uudesta, mutta ainut mikä siinä mättää on tuo laulu. Muuten niin vitun tiukkaa riffiä ja menoa, mutta toi laulu vaatii kyllä sulattelua.
3310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tarkoitatko nyt Rob Dukesin vai Steve souzan laulua? Souzan laulu ainakin on juuri sopivaa thrashiin, jos sitä tarkoitit.

Äänestä
  • Uus toimii ainaki mulle, Bostaph rummuissa tekee aika paljo.

    Äänestä

Juuri asia bändi Exodus, thrash kuningas. Hyvin puree vanha ja uusi mutta ehkä uurempi kuitenki vähä paremmin. Laulu on omaperäästä mutta torellan hyvällä tavalla. Ja nuo tapporiffit pistää väkisin soittamaa ilmakitaraa, jos ei oikeaa kitaraa oo juuri kären ulottuvilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


warismyshepard kirjoitti:

Mitä mieltä olette kyseisestä trässikuninkaasta? Kumpi iskee paremmin, vanha vai uudempi? Ite tykkään enemmän uudesta, mutta ainut mikä siinä mättää on tuo laulu. Muuten niin vitun tiukkaa riffiä ja menoa, mutta toi laulu vaatii kyllä sulattelua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu