XXXXXXL hääpuku

pallero

nyyh auttakees.. mahdun pöydänalle seisomaan mutta en mahallee.. elikkä.. olen menossa vihille kesällä. mutta apua en löydä hääpukua. mistä löydän kokoa. 56-58 olevan hääpuvun????

9

11341

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Iso tyttö;)

      Mä tiedän itse kun iso olen että oli tosi vaikea löytää hääpukua ja hermothan siinä meni:)

      No minä otin härkää sarvista ja otin luettelosta kaikkien ompelijoiden numerot ja kysyin tarjoukset:)

      ja kävin valitsemassa itse kankaat ja värit ja mallin otin "hoikkien tyttöjen" hääpuku oppaasta ja avot sain maailmankauneimman puvun ja hinnaksi tuli n.500€ mikä ei loppupelissä ole paha kun puolet siitä vähintään pukuvuokrakin.

      ja mikä parahinta sain sen myytyä yhelle isolle tytölle niin sain siitä jopa itellekkin jotain:)


      MUTTA MUISTA VAIKKA OLET ISO NIIN ÄLÄ ANNA SEN PILATA SINUN HÄÄONNEASI..MONET AVIOMIEHET JOILLA ON LUIKKU AKAT KAIPAAVAT ISOA VIERELLE;)))))

      • MInä kans

        www.meslewi.com

        Hääpukuja tehdään kokoon 60 asti.


      • Meslewiä!
        MInä kans kirjoitti:

        www.meslewi.com

        Hääpukuja tehdään kokoon 60 asti.

        Ovat paikanpäällä todella röyhkeitä, ja ylpeydessään pilkkaavat ja puhuvat todella halveksuvasti muista liikkeistä ja asiakkaista. Luulenoa että se pahin siellä oli vielä omistaja... :( En haluaisi kannattaa sellaista...


    • ..............................

      eestissä on isoja kokoja ja puvut tosi halpoja. siellä ne teettävät myös jos saavat mitat

    • wildcat83

      minä teetin hääpukuni ompelijalla ja maksoin vain 200e siis 100e kankaat, pitsit, tyllit ja ja 100e se teko sain maailman ihanimman puvun... Itse suunittelin mallin, otin vinkkiä pariisin suunittelijoilta häälehdestä... ja puku oli niin tehty että se hoikenti ja oli erittäin mahtava. sillä oikean näköinen puku ja leikkais näyttää hyvältä ihmisen kuin ihmisen päällä.. =) onnee kehii olen koko 46/48,mutta kyl ne ompelijat osaa...

      • pallero

        siis kiitos iha mielettömäst vinkeist.. tiettämistä aatellu mut ajatellu et tulee maksaa varmaa 1000€ =)
        ja kiitos tuosta linkistä.. siel on kyl kaikkee ihanaa...... =)


      • rouva V
        pallero kirjoitti:

        siis kiitos iha mielettömäst vinkeist.. tiettämistä aatellu mut ajatellu et tulee maksaa varmaa 1000€ =)
        ja kiitos tuosta linkistä.. siel on kyl kaikkee ihanaa...... =)

        Netin kautta saa tilattua ison puvun esim jenkeistä tai saksasta ihan kohtuuhintaan (käy lukemassa vinkkejä esim www.naimisiin.info tai www.amoriini.com keskustelupalstoilta). Myös ebayn kautta voi saada puvun jopa halvalla.

        Itse menin viime kesänä naimisiin ja tutkailin pukuja netissä (olen saman kokoinen kuin sinä), sattumalta löysin kuitenkin Helsingissä käydessäni Lorellasta ihanan pitkän sifonkimekon sadalla eurolla ja se oli mitä parhain hääpuku ja mikä parasta, sille voi olla käyttöä jatkossakin!


      • XLLLLL ja ylpeä siitä
        rouva V kirjoitti:

        Netin kautta saa tilattua ison puvun esim jenkeistä tai saksasta ihan kohtuuhintaan (käy lukemassa vinkkejä esim www.naimisiin.info tai www.amoriini.com keskustelupalstoilta). Myös ebayn kautta voi saada puvun jopa halvalla.

        Itse menin viime kesänä naimisiin ja tutkailin pukuja netissä (olen saman kokoinen kuin sinä), sattumalta löysin kuitenkin Helsingissä käydessäni Lorellasta ihanan pitkän sifonkimekon sadalla eurolla ja se oli mitä parhain hääpuku ja mikä parasta, sille voi olla käyttöä jatkossakin!

        Kävin ostamassa oman hääpukuni Niinattaresta. Heillä oli hyvä valikoima pukuja nimenomaan mallisto joka on tehty isoille tytöille. Henkilökunta oli todella hauskoja ja mukavia ja jäi tosi lämmin muisto ostosreissusta! Suosittelen todella lämpimästi Niinatarta kaikille.

        Tässä linkki www.niinatar.fi liike Helsingissä ja numero 045-1205227.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      75
      1220
    2. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      82
      1137
    3. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      24
      1105
    4. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      129
      965
    5. Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!

      Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m
      Tv-sarjat
      6
      918
    6. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      60
      854
    7. Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???

      LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.
      Ähtäri
      73
      724
    8. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      132
      682
    9. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      50
      652
    10. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      80
      632
    11. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      48
      547
    12. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      90
      540
    13. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      25
      512
    14. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      112
      502
    15. Minulla on ikävä Sinua kulta, rakas

      Olisitpa lähelläni, tarvitsen sinua ❤️
      Ikävä
      36
      495
    16. Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen

      Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t
      Suomalaiset julkkikset
      11
      490
    17. 43
      477
    18. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      40
      448
    19. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      19
      446
    20. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      70
      421
    Aihe