olen ostamassa A6 2.5 Tdi. minulla on jo muutamia vaihtoehtoja eri autoista tiedossa. kukahan vois tuoda ja mitkä ois korvaukset? vastaa [email protected] ps. mistä näen et jos auton hinta on n.11000 e niin paljon on verojen ym. osuus suomessa et auto on liikenteessä. Kiitos!
kuka vois tuoda
saksasta?
82336
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Noin tietämätön jannu tulee kyllä huijatuksi. Otapa vähän asioista selvää.
www.tulli.fi
http://www.yleisavain.com/cgi-bin/verotusarvot.pl
Onko tää joku pilakysymys taas täällä. Tarjokkaita on sekä huijaajia, että asiallisia.....
ei kyllä tämä on ihan tosi kysymys eikä huijaus! :) kyllä sen verran olen tarkka rahoistani etten anna penniäkään ennen kuin näen auton ym.!!
silläkin uhalla, että aikaisempi on provo: suosittelen sinulle, että käy itse saksassa jonkun sellaisen kanssa, joka on halukas ottamaan sinut mukaansa. jos pohjatyöt on kunnolla tehty, pitäisi viikko aikaa riittää.
tuollaisen Sinulle tuoda. Kysehän on siis pohjimmiltaan auton ostamisesta, ei mistään muusta.
Mikäli nyt joku suostuisi tuomaan, niin mistä tuoja voisi varmistua, että et jotain tekosyytä keksi, jotta voisit jättää lunastamatta?
Kyllä tuo otsakkeesi viittasi siihen, että olet jo jopa itse ostanut ja maksanut autosi Saksaan ja kyse olisi todella vain tuonnista.
Mutta nythän koko kauppatapahtuma alkaakin vasta täällä Suomessa ja varmaan tinkaaminenkin ym otatko "vanhan vaihdossa"?
Voi voi mitä toiveajattelua?
vaihtoehto on ostaa jo Suomeen tuotu auto (joka kilvissä tai ilman). Kukaan ei tuo sulle autoa jos et sitä ole maksanut.
ilmainen vinkki
Jos todella haluat ensin nähdä auton,osta se mieluummin Suomesta.Muuten menee hankalaksi.voi olla vaikeaa löytää kaveria joka sulle tuo auton ilmaiseksi,tuo ehdottamasi lysti kun maksaa paljon.
Osta auto Suomesta joltain tuontifirmalta.