Tänään sain vihdoin ylennyksen ja sen myötä täyden autoedun. 120 000 euroa saan laittaa vapaa-valintaisen työsuhdeauton hankintaan. Näin meillä!
120 000 euron työsuhdeauto
7
3863
Vastaukset
- nukkumatti
Ja sitten jorma-poika heräsi ja huomaisi että oli nähnyt taas unta siitä autosta.
Höpö-höpö.
Ja meinaat muka maksaa 2000 euron autoetua
sitten? Tai sitten olet hullu sekä myös sun
työnantaja - vitun hyvin...
Mullakin tuli ylennystä tuossa perjantaina ja hankittiin 500 000 euron työsuhreauto.
- ei hitto
Aika köyhää meininkiä. Meikä sai lomaosakkeen Floridasta ja Porsche 911 Turbon.
Aikas hyvin pyyhkii tällä firmalla. - kyykkyyn
ei hitto kirjoitti:
Aika köyhää meininkiä. Meikä sai lomaosakkeen Floridasta ja Porsche 911 Turbon.
Aikas hyvin pyyhkii tällä firmalla.Mä sanelen palvelijalle tätä viestiä, kun oon niin rikas, etten viitti ite kirjoittaa. No, anyway, mä kuljen työmatkat avaruussukkulalla, kun työnantaja tarjosi työsuhdepeliksi Nasan laukaisualustaa raketteineen ja muine hilavitkuttimineen. Reittini kulkee Espoosta kuun ympäri aina Helsingin keskustaan asti. Maksan verotusarvon, joka on jotain miljardeja. en mä tiiä, kun menee suoraveloituksena tililtä tai oikeestaan Fort Knoxista tai jostain sieltä, fviddu.
- Big boss
Meitsi sai just kymmenen milliä cashiä ja kuuden miljardin optiot. Tämän lisäksi tuli erorahaa 78 miljardia, mut hei mä lähen törsäämään ni kituuttele sinä persaukinen työsuhdevessas kanssa!
- Breeder
Kyllästyin kalliisiin ja herkästi kolhiutuviin työsuhdeautoihin ja otin lopputilin. Aloin maanviljelijäksi ja ajelen isolla, riskillä työsuhdetraktorilla ja olen onnellinen.
- sankkeri
Näemmä täälläkin on joku jarisarasvuon näköisiä päiväunia näkevä huomiotalousmies, jolla realiteetit ja pilvilinnat ovat vaihtaneet paikkaa :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 485947
Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2555707Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?885664Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k324776Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️494709Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem2064007- 1443529
Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe43311Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!293149Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.253117