Onko mahdollista että jälkiehkäisypillereistä tulisi ärtyneeksi ja huonotuuliseksi?
Jälkiehk.pillereistä ärtyneeksi?
jemina
5409
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyllä vain. Nissä pillereissä monen laisia sivuvaikutuksia
Itselleni ei tullut mitään, tai en sitte tiiä että johtuko väsymys niistä pillereistä :)
Kyllä mä ainakin huomasin, että oli piru irti seuraavan viikon ajan. Ja kumppani huomasi myös. Eikä kyse ollut raskauden pelosta, vaan ihan noista jälkiehkäisynapeista. Nyt on onneksi pää taas rauhoittunut.
Kyllä minulla ainakin jälkiehkäisyn käyttämisen jälkeen oli muutama päivä sen jälkeen väsymystä, lievä pahaolo.
No mulla meni yllättävän hyvin koko homma. Pientä pahoinvointia, kuumia aaltoja ja vilunväreitä vuorotellen, kuumotusta. Heikosti huomattavaa huonoa oloa. Kumma kyllä, reilu viikko tuon jälkeen tuli navan seutu kipeäksi ja se kipuili on jatkunut vaan, kohta 2 viikkoa. Kuukautiset tulivat normaalisti, ajattelin kipuilun loppuvan siihen, mutta ei vielä ainakaan ole helpottanut.
Henkinen pahoinvointi jälkiehkäisyssä on pahinta...