Laulaako Pavarotti liedejä?

eli lauloiko niita ollenkaan? olen jossain kuullut ettei erityisesti pidä liedeistä?
2274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hei!

Itse en ole koskaan kuullut tai lukenut että Pavarotti olisi laulanut saksankielisiä liedejä. Ja toivottavasti ei koskaan niitä edes yritäkään laulaa. Hänen konserttiohjelmisto on koostunut aina perinteisistä ooppera-aarioista, kevyestä musiikista, sekä italialaisista lauluista kuten o sole mio, torna surriento ja mamma.

Terv. MAa

Äänestä
  • Pavarotti on fantastinen tenori, mutta kapea-alainen. Hän on niin hyvä, että ei ole tarvinnut opetella montaakaan laulua ja hyvin menee. Miljoonat ropisevat hänen kassaansa. Domingo paljon parempi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyulykjxy kirjoitti:

eli lauloiko niita ollenkaan? olen jossain kuullut ettei erityisesti pidä liedeistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu