Auttakaapas minua. Oon alottamassa Yasmin- pillerit ja menkkojen pitäis alkaa kohta puoliin. Mutta eilen illalla ei varsinaista kuukautisvuotoa vielä ollut, muuta kuin valkovuotoa,joka oli verensekaista.. Ja mä menin sitten ottamaan jo ekan pillerin. Mitenhän tässä kannattais menetellä,jos menkat ei vielä tänäänkään ala? :/
E-pillereistä..
Nina
3377
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
suosittelisin soittamaan terkkarille. Aina varmuuden vuoksi, mutta kun olet jo aloittanut pillereiden napsimisen, niin luulen että kannataa jatkaa, koska ainakin menkat ovat alkamassa kertomasi perusteella. Soita terkkarille ja varmista asia.
Jatka vaan pillerien syöntiä, ei se haittaa jos kuukautiset eivät vielä kunnolla alkaneet, kunhan vaan olet varma että et ole raskaana. Pillerit pitää aloittaa kuukautisten alkaessa ihan sen takia että silloin tietää ettei ole raskaana, ja periaatteessa kuukautisten alussa aloitettuna teho alkaa välittömästi (koska muutenkaan ei pitäisi n.viikkoon tulla raskaaksi).
Kiitoksia teille, jotka vastasitte. Soitin vielä tänään aikasemmin terkkariin, siellä sanoivat että jatka vaan.