Onko kenelläkään kokemusta lämpömatoista lattiaan esim. Ecoflex.
Lämpömatto lattiaan
Kylmät jalat
46116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mukava on ja toimii hyvin. Ovat vain muuttaneet tuota mallia, kalvossa joka toinen rivi reikiä. Menee varmaan aika helposti pienet kivenmurut kalvon alle ja heikentää kestävyyttä. Tuo on aika työläs laittaa kun kalvot täytyy kytkeä rinnan.
Eikö kaikki sähkökentät ole vaarallisia terveydelle! Ilmalämmitteinen ja kiertovesilämmitteiset ovat terveellisempi kun niissä ei synny sellaisia säkkökenttiä.
on jotenkin epäterveellistä.
Sähkömatto on silloin todella hyvä vaihtoehto, jos leiriydytään pääsääntöisesti sellaisissa paikoissa, missä matkailuajoneuvo voidaan kytkeä sähköverkkoon.
Sähkömatto ei ole termostaattiohjattu, jolloin se pitää matkailuajoneuvon lattian lämpimänä myös silloin, kun matkailuajoneuvon oma lämmitys on termostaatin ohjaamana sammuksissa. Näin käy usein keväällä, kun aurinko paistaa ja lämmittää ikkunoiden kautta matkailuajoneuvoa tai sisällä on paljon porukkaa.
Tuolta Goglen kautta näin kirjoituksesi ja kehoittaisin katsomaan nyt suomi24 keskustelua Dry Step Termomatosta joka antaa taatusti lämpöä kylmille jaloille.
Voit katsoa myös www.takkatohtori.fi sivultani.