no mikä sitten on tyylikäs pukeutuminen?

ettekö tajua että miehet ovat erityylisiä, kuten jotkut on rokkareita, jotkut hoppareita jne...eikö riitä että on puhtaat vaatteet, ja sitten että itse pitää niistä, samoin kampauksen kanssa..miksi aina sanotaan "siisti" pukeutuminen, kun se voi olla mitä vain!
31060
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

pukeutua, onko joku sitten kieltänyt sua pukeutumasta niinkuin haluaa. Kun nyt tosiaan vaan huolehtii puhtaudesta ja hygieniasta niin hyvä on. Mut ettei nyt aivan 70 luvulle olis jumittunut niin kantsii silti välillä uudistaa vaatetustaan, ja pitää ottaa huomioon tuo tilannepukeutuminen, ettei esim hautajaisiin mene verkkareissa

Äänestä
  • että vaatteet ovat ehjät ja yhteensopivat. Sillä ei ole merkitystä onko se punkkari tyyli, hippityyli, bisnestyyli jne. Hiphopparikin voi olla tyylikäs omalla tyylillään.
    Täytyy vaan osata yhdistää vaatteet niin että ne näyttää hyvältä, se on juuri tyylikkyyden ydin.

    Äänestä

  • ja sitten kirjoitti:

    että vaatteet ovat ehjät ja yhteensopivat. Sillä ei ole merkitystä onko se punkkari tyyli, hippityyli, bisnestyyli jne. Hiphopparikin voi olla tyylikäs omalla tyylillään.
    Täytyy vaan osata yhdistää vaatteet niin että ne näyttää hyvältä, se on juuri tyylikkyyden ydin.

    Ehjät, puhtaat ja samaa tyyliä olevat vaatteet. Siis mietitäänpä asiaa miesten näkökulmasta. Nainen, jolla olisi ehjät ja puhtaat vaatteet ja "mahdollisimman mukavat päällä" olisi luultavimmin varma miesten-karkotin ??? Luulenpa, että harmittavan monelle kaupunkilaismiehelle tulkinta olisi näin.

    Miehet "vaativat" niin paljon naisilta, ja sitten itse ei olla valmiita panostamaan, ei sitten paljoakaan. Sori yleistys. Tiedän, että on niitäkin jotka panostavat ja kaunis hymy teille ! :)

    Pelkääkö suomalainen mies tulevansa metroseksuaaliksi tai homoseksuaaliksi, jos päällään olisi ajanhengessä olevia siistejä vaatteita. Tyyli on jokaisesta itsestään kiinni, mutta kertokaa tästäkö on kyse ettei moni viitsi edes kiinnostua vaatetuksestaan. Liian akkamaistako ?

    Ja siistin vaatetuksen (oli se sitten minkä tyylinen tahansa) viimeistelee tuoksu, omavalintainen tietenkin!

    Muhun ainakin tekee vaikutuksen mies, joka on viettänyt peilin edessä jonkin verran aikaa, eikä vaan sännännyt ulos "jotain puhdasta päällään". Vielä jos hiuksetkin on leikattu kivasti ja laitettu, niin siinä on aika paljon pidemmällä naisten huomion viemisessä kuin se kaveri, joka säntäsi ulos Mennenit kainalossa ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


naiset? kirjoitti:

ettekö tajua että miehet ovat erityylisiä, kuten jotkut on rokkareita, jotkut hoppareita jne...eikö riitä että on puhtaat vaatteet, ja sitten että itse pitää niistä, samoin kampauksen kanssa..miksi aina sanotaan "siisti" pukeutuminen, kun se voi olla mitä vain!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu