Lyhyitä farkkuja?

Etsijä

Tietäiskö kukaan maailman ihminen saako tältä maapallolta ollenkaan lyhyitä farkkuja? Siis ihan sellaisia kothuuhintaisia, leveälahkeisia farkkuja, joita myydään normaalipituisille ihmisille kaikissa kaupoissa? Tästä on muodostumassa mulle todellinen ongelma. Muoto niistä häviää jos aina joutuu 10cm lyhentää.

5

1598

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • löytäjä:)

      Minulla on sama ongelma. Oikeastaan lastenosastoilta vasta olen löytänyt itselleni sopivan mittaisia farkkuja - kai siksi, kun lapsille vaatteet suunnitellaan pituuden mukaan. Ostan yleensä sellaisia 160-senttiselle tytölle tehtyjä farkkuja. Ne ovat lahkeitten puolesta passelit, kun pituutta itsellä on 162. Aikuisten farkut ovat järjestään aivan liian pitkiä.

      • icefall

        Muuten hyvä vinkki. Pituus kyllä sopii lahdeiden pituuteen, mutta yläosa on yhtä (1) numeroa liian pieni tälläiselle 152/52 pitkälle hujopille


    • etsi_

      Etsi nettikaupoista.

      Esimerkiksi Leviksellä on www.jeans-online.com (muistaakseni), jossa on tarjolla kunnolla pituuksia. Tilasin muutamat farkut tuota kautta.

      • osoitteeseen

        www.jeans-online.pl
        Sijaitsee fyysisesti Puolassa.


    • tyttö 158cm

      minkä pituinen olet niin voin sitten kertoa jos tulee jotain mieleen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2798
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2641
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      36
      2163
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      1937
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      1905
    6. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      35
      1602
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      935
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      112
      863
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      839
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      37
      824
    Aihe