kuinka voisin kasvattaa luottamusta?.. itseni ja poikaystäväni välille.. Olemme vaan aika mustasukkaisia toisillemme. Kumpikaan ei kuitenkaan ole pettänyt. Siihen ei ole tarvetta! Se on sitäpaitsi väärin.
Poikaystäväni exät ovat häntä pettäneet. Siksi varmaan vaikea luottaa minuun. Mutta miten voin taata, että hän voi luottaa.. muuten kuin sanomalla. Vaikeaa tämä elämä..
Poikaystäväni exät ovat häntä pettäneet. Siksi varmaan vaikea luottaa minuun. Mutta miten voin taata, että hän voi luottaa.. muuten kuin sanomalla. Vaikeaa tämä elämä..
Vastaukset 7
Vanhimmat
ja nuoleta sä
Ei todellisuudesta vaan uhkakuvia joitten kanssa on opittava elämään. Pelkona on toisen rakkauden menettäminen.
Luottamusta voit kehittää kehittämällä itsetuntoaan, olen hyvä ja sellainen että olen tyytyväinen itseeni. Toista ei voi omistaa, suhde perustuu aina vapaaehtoisuuteen, jos siihen ollaan sitouduttu silloin on muut "portit" ympärillä olevilta houkutuksilta suljettu (omalta kohdalta) .
ei ole sama asia kuin MustaSukkaisuuS ;D
mustasukkaisuuden pohjalla on aina pelko ja/tai omistushalu.
sukkiin
Mustasukkaisuus saattaa herätä
tosi wmäisestä kumppanista,
joka
tekee sitä tahallaan,
vaistonvaraisesti,
tahattomasti
ja
toisen ihmisen huomioinnin seurauksena.
Ei aina ole syytä olla mustasukkainen.
Minun mielestä Mustasukkaisuus on hyvä piirre,
ainakin tietää "reviirinsä" minne muilla ei ole mitään asiaa.
-enhän minä, mutta ne muut???
(*.*)