Redu (sandy)

No poika on jo 7kk enkä ole imettänyt moneen kuukauteen. Joten mitkä hän on mahdolliset redun suhteen... Eipä ole varaa käydä yksityisellä lääkärillä. Eikä sosku varmaan maksa yksityislääkäri käyntiä, mitä luulet? On mun painoindeksi yli 32
3366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mikset vaan laihduta?? ei noilla lääkkeillä saa mitä pysyvää.

Äänestä
  • Ai ei vai? Minä ole ollut jo reilun vuotta normaalipainoinen, joten älä puhu jos et tiedä asiasta! Paino ei tietenkään pysy normaalina, jos ei muuta syömistottumuksiaan lopullisesti.

    Äänestä

Sossu ei valitettavasti maksa yksityislääkärillä käyntiä :S Minulla on sellainen vakuutus (otettu, kun synnyin), joka korvaa nuo käynnit ja melkeinpä kaikki lääkkeeni, joten siksi käännyin viimeksi suoraan yksityisen puoleen. Suosittelen, että kokeilisit saada Reductilia ihan kunnan lääkäriltä, käy vaikka useamman kerran pyytämässä. Minä vetosin lääkäriin sanomalla, että katsoo minua, kuinka iso olen, etten mahdu enää kohta kuin perunasäkkiin ja sanoin kokeilleeni kaikki muut laihdutuskeinot jo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äiti-86 kirjoitti:

No poika on jo 7kk enkä ole imettänyt moneen kuukauteen. Joten mitkä hän on mahdolliset redun suhteen... Eipä ole varaa käydä yksityisellä lääkärillä. Eikä sosku varmaan maksa yksityislääkäri käyntiä, mitä luulet? On mun painoindeksi yli 32

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu