Niille jotka ei halua suhdetta

Sanon minä

Suuri osa sinkuista ei halua mitään suhdetta, vaan vapautta p***a ketä huvittaa, milloin huvittaa ja missä huvittaa.

Taas ne jotka todella haluaisi sitoutua, huomaavat, että oman ikäiset vastakkaisen sukupuolen edustajat ovat jo sitoutuneet. Ei ole valinnanvaraa.

Toisilta puuttuu paikka ja tilaisuus tutustua. Se on hemmetin todellista, minullakin.

Ihminen on aika nirppanokka. Ei enää synny luonnollisia ja rauhallisia spontaaneja tilanteita, joissa äitimme ja isämme, plus heidän vanhempansa tutustuivat.

Vaikeus on se, ettei tiedä, kuka haluaa ja mitä haluaa. Ja jos joku jotain haluaa, hän ottaa sen heti. Sovita siihen itsesi. Not so easy.

5

1185

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • emmää

      "Suuri osa sinkuista ei halua mitään suhdetta, vaan vapautta p***a ketä huvittaa, milloin huvittaa ja missä huvittaa."

      No minähän en tikullakaan koske tuntemattomiin enkä kehenkään muuhunkaan. Enkä myöskään suhdetta halua. Seksiei oikeastaan minulle niin paljon mitään merkitse, minulla on PALJON tärkeämpääkin ajateltavaa ja tekemistä. Joskus nauran ääneen kun luen jossain täällä palstoilla miten joku kokee seksin muka ihmisen perustarpeeksi. Aivan kuin ilman sitä kuolisi. Seksi ei ole mikään perustarve. Ruoka on.

      • Pidä vain mielipiteesi, mutta totta kai seksi on perustarve! On erittäin harvoja ihmisiä, joita se ei LAINKAAN kiinnosta. Suurin osa yksin elävistäkin harrastaa itsetyydytystä tai ainakin fantasioi. :)


      • emmää
        Suomi-tyttö kirjoitti:

        Pidä vain mielipiteesi, mutta totta kai seksi on perustarve! On erittäin harvoja ihmisiä, joita se ei LAINKAAN kiinnosta. Suurin osa yksin elävistäkin harrastaa itsetyydytystä tai ainakin fantasioi. :)

        Seksi EI ole perustarve. Ruoka, juoma ja nukkuminen ovat perustarpeita. Jos niitä ei syö ja juo kuolee pois ja nukkumattomuus ajaa ties mihin mielen ja ruumiin sairauksiin. Seksiä kun ei harrasta ei tapahdu mitään pahaa, elämä voi olla todella hyvää ilman sitä. Joten se EI ole perustarve, uuno.


      • emmää kirjoitti:

        Seksi EI ole perustarve. Ruoka, juoma ja nukkuminen ovat perustarpeita. Jos niitä ei syö ja juo kuolee pois ja nukkumattomuus ajaa ties mihin mielen ja ruumiin sairauksiin. Seksiä kun ei harrasta ei tapahdu mitään pahaa, elämä voi olla todella hyvää ilman sitä. Joten se EI ole perustarve, uuno.

        Nämä ovat mielipiteitä, eikä niistä kannata kiistellä. Tiedän kuitenkin, että useimmat ihmiset turhautuvat, elleivät voi lainkaan harrastaa seksiä. Kuten sanottu, lasken seksiksi myös itsetyydytyksen. Joku väitti vakavissaan, että sooloseksi on yhteiskunnallisesti haitallista - hullumpaa en ole ikinä kuullut! Eläimille seksi on muuten perustarve, ja jos ihmistä pidetään osana luontoa, sama pätee häneenkin. Loppujen lopuksi asia riippuu kuitenkin yksilöistä; sinun ei tarvitse harrastaa seksiä, jos mielestäsi pärjäät ilmankin, mutta on mahdollista, että joskus tulet toisiin ajatuksiin, sillä jokaisella ihmisellä on seksintarve. Itse aloin todella himoita miehiä vasta 23-vuotiaana, mutta olen ajatellut seksiä murrosiästä lähtien.


    • Olen joskus huomannut saman. Haluaisin todella tapailla miestä, joka ei tulisi luokseni pelkästään hyväilemään minua vaan myös juttelemaan ja ehkä tekemään muutakin. On ihan mukavaa, että joku ottaa heti minut syliin, mutta en todellakaan välitä tavata miehiä pelkästään seksin vuoksi! Syynä on tietysti se, että olen itse rohkaissut kavereita, joita syystä tai toisesta kiinnostaa vain seksi. Olen kuitenkin alkanut haluta muutakin - etenkin, koska seksissä pitää mielestäni edetä rauhallisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      95
      4298
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      27
      2325
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      200
      2146
    4. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      110
      2058
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      408
      1802
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      148
      1383
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      100
      1259
    8. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      32
      1055
    9. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      966
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      78
      825
    Aihe