Mistä löydän hyvän meikkikynän terottimen?
Paljon maksaa??
Oon ostanu parikin,mutta ne vaan rikkoo sitä kynää eikä terota siis kunnolla :((
Paljon maksaa??
Oon ostanu parikin,mutta ne vaan rikkoo sitä kynää eikä terota siis kunnolla :((
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mulla ihan sama juttu. Vaikka ostin Make Up for Everin teroittimenkin. Lopulta löysin parhaan ulkomailta lomaillessani. Se oli Tweezermanin teroitin ja hinta oli halpa. sen muistan.
Luultavasti niitä saa jo suomestakin. Googleta niin varmaan löydät.
on hyvä.
Kokeile laittaa meikkikynäsi ennen teroitusta viileään "kovettumaan" (jääkaappi). Näin pysyy paremmin kasassa teroitus hetkellä!!
Durollin teroitin, on tosi hyvä sopii useammalle koolle.
Body Shopilta.Mulla ollut jo vuosia ja ihan paras mun mielsetä samoin kuin ko firman sudit.
se maksaa?
En ole ikinä meikkikynien terävyydestä tinkinyt. Jääkaappiin pariksi tunniksi ennen teroitusta jähmettymään ja ihan kirjakaupasta ostetun teroittimen "värikynäkololla" teräväksi. Siinä värikynäpuolessa on jyrkempi teroituskulma eli tulee käyttöä kestävä teroitus. Tuplareikäinen metalliteroitin siis, isommalla reiällä teroitetaan meikkikynät ja puuvärit, pienemmällä taas lyijykynät.
Tällainen:
http://www.mustekala.com/PublishedService?file=page&pageID=9&itemcode=170019