viikko sitte otin sokeroinnin sääriin ja tänään sitten bikinirajaan. vähä jännittää miten kovaa sattuu, mut säärien perusteella karva ei todellakaa kasva takaisin niin nopeasti:)
Sokerointi
...
42002
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pitäisi vain useamman kokeilla, tosi makee juttu, oon ottanut nyt siitä jostain lokakuusta ja tuntuu, että ei tarvi ens kesänä paljon karvaasioita hoidella, niin on ohentuneet ja karvankasvu tyrehtynyt.Älkää ruvetko itse sähläämään vaan käykää paikoissa missä niitä tehdään. Itsekkin sain sellaisen tarjouksen, että jos käy sopivin välein on hinta edullisempi.
se on koettu ja ihan turhaa jänskätin. Ei juurikaan sattunu, paitsi ihan se eka "repäisy" luulin et sattuis paljon enemmän. Otan ilman muuta uudelleen sen, koska tulokset on ihan hyviä et karva ei enää kasvais niin nopeasti uudelleen ja se on paljon hennompaa :)
Minäkin kannatan sitä, että ihmiset lähtisivät kokeilemaan sokeroinita eikä itse yrtittäisi höylätä tai tehdä sokerimössöä.
Se on niin huippua.
Olen itse liikakarvainen tyttö ja käynyt siitä lääkärissä, mutta nyt olen löytänyt itse sen mitä olen kaivannut eli sokerointi :D!
Se todellakin toimii.
Kesää odotan innolla ja rantakelejä, kun hameessa voi heilua vaikka joka päivä eikä karvoista tarvi kantaa huolta :)!
Sattuuko tuo sokerointi vähemmän kuin vahaliuskat?