paljon sairaslomalaisia maanantaina
Jos suomi voittaa tänään
on tiedossa
4330
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Itselleni on aivan yksi ja sama kumpi voittaa, olisihan se tietty mukava uusi saavutus...Mutta kyllä pelkkä peli jo itsessään pistää ostamaan ei-niin-tavalliset sunnuntaijuomat katselun ajaksi. Ja kyllä se Suomalainen juo sekä voittoon että ketutukseen:)
Ei omallakaan työpaikalla huomenna ketään tule olemaan, joten itsekin ilmoitin eilen että pidän alkuviikon vapaata.
tollaset tekosyyt juomiselle ja sairaspoissaoloille.
Nämä ovat sellaisia ihmiselon pieniä puolihyväksyttäviä lintsaushetkiä aikuisille:) Kun ei duunipaikalla pahalla katsota pieniä poissaoloja tiukkojen juuri urheilukisojen tms. jälkeisinä päivinä niin miksipä sitä ei omassakin virastossa vähän lomaile.
Itseasiassa itsekään en ota viinaa pahemmin enkä tänään varsinkaan. Mutta kun pääsääntöisesti kaikki varsinkin miespuoliset ottivat lomia kuka mistäkin syystä maanantain niin samaan syssyyn itsekin pistin pari vapaapäivää. Tosin itse en saikkua hakenut vaan laitoin ihan pari vapaapäivää listaan, mitkä muuten jäisivät helposti kiireiden takia taas veks.
Raittiin tarvitsee selitellä, mutta jos sinun oletetaan olevan ympäripäissäsi ja se on hyväksyttävää niin mikäs siinä sitten. Ei kannata olla liian tiukkis kaikessa.
Heja Sverige