rasvaimu raskauden jälkeen

Kävin viikko sitten rasvaimussa...vatsa näyttää jo nyt paremmalta kuin ennen toimenpidettä..se "pömppis" puuttuu.
Onko kohtalotovereita?...vois vaihtaa kokemuksia.
2577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

suunnitellut rasvaimuun menoa. Lapsia on 2 ja ne riittää mulle.
Millainen pömppis sulla oli? Oliko löysää nahkaa vai millainen tilanne?
Olen miettinyt että riittäiskö pelkkä rasvaimu vai pitäskö tuota nahkaa kiristellä :(
Oletko ollut kipeä? Miten olet kyennyt lasta/lapsia hoitamaan ja nostelemaan?
Olis kiva kuulla :)

Äänestä

itse olen ajatellut tuota,tosin synnytyksestä on vasta n.4kk,mutta iho on löysä ja täynnä raskausarpia,suomeksi ihan karmea!haluaisin mielelläni kuulla lisää.tosin minun tapauksessa ei rasvaimu riitä,haluan arvista myös eroon!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


0na kirjoitti:

Kävin viikko sitten rasvaimussa...vatsa näyttää jo nyt paremmalta kuin ennen toimenpidettä..se "pömppis" puuttuu.
Onko kohtalotovereita?...vois vaihtaa kokemuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu