Mitenkäs sellainen laserhoito/valohoito/miä lie toimii? Poltetaan karvatupet? Olen kuullut, että se toimii parhaiten silloin jos on vaalea iho ja suhteellisen tummat karvat. Noh, mulla on päinvastoin että on aika tumma iho ja kohtuullisen vaaleat karvat. Onko kellään kokemusta näistä hoidoista? Varsinkin "vaaleakarvaisilla" :) Toimiiko? Ja missä olette hoidon ottaneet? Ja paljon maksoi? Kiitos vastauksista!
valohoito?
tietämätön karvakoipi
21047
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olis kiva vaan tietää missä on kosmetologeja, joissa tätä ihmeitä tekevää ja kovasti mainostettua pitangan elos- käsittelyä saa. Omalla paikkakunnallani on kymmeniä kosmetologeja ja viereisessä kaupungissa tuplaten lisää. Ei millään jaksais alkaa soitteleen kaikkia läpi. Onko netissä mitään tietoa missään, mistä voisi selvittää missä firmoissa ko. laite on?????
karvoihin. Kaikki valoon ja sähköön perutuva karvanpoisto on parempi suorittaa ennen kesänrantakautta. Syy, poistojen jälkeen on vältettävä aurinkoa ja rusketusta heti ei suositella.