Olen törmännyt kesätyönhaussa koko ajan samaan onhelmaan: töitä olisi tarjolla mutta työhön vaaditaan hygieniapassi! Tietääkö kukaan , mistä tälläisen passin voisi hankkia, kun tämä työnhaku alkaa muuten käydä jo aika epätoivoisaksi. Huomasin jo että Savonlinnassa ja Turussa on joitain koulutuksia missä hygienia/anniskelupasseja voi hankkia, mutta löytyisikö Helsingistä yhtään samanlaista...
mistä saan hygieniapassin?
12
22364
Vastaukset
- Einomies Porkkakoski
http://www.hdo.fi/koulutustarjonta/hygieniapassi.htm
http://www.foodcentre.helsinki.fi/hygtesti.htm
www.espa.eskk.fi/suomi/doc/hygieniapassi.doc - ...
Microbi.fi, ja kouluttaja on Jani Paussu. Mun mielestä hän järjestää sen koulutuksen kerran kuussa. Se on parin tunnin luento ja sen jälkeen kokeen teko.
- Jim
www.elintarvikevirasto.fi
- Frank
Löysin elintarvikeviraston sivuilta tällaisen:
Kysytyimmät kysymykset ja vastaukset hygieniaosaamisesta
http://www.elintarvikevirasto.fi/hygos/
saitilta löytyy suora puhelinnumero, josta voi kysyä lisää - Frank
Tässä olisi yksi paikka, jossa sen voi suorittaa. Osui linkkejä katsoessani silmiin:
http://www.senuko.fi/tarjotin05-06/kuvaus.asp?mode=viewdetail&kide=seaolkoVhyg - -hämmästynyt-
Joky kysyi alku vuodesta että missä helsingissä voi suorittaa hygieniapassin... siellä on aika monta paikkaa. esim terveysmessuja jne... mutta jos jokutietää missä lappeenrannassa voi suorittaa samaisen läpyskän niin kertokaa ihmeessä!! olisin hyvin kiitollinen.
-joensuusta juuri muuttanut ja tullut siihen tulokseen että lappeenranta on aika takapajulla vielä monessa asiassa- - ono
missä savonlinnassa voi hygieniapassin suorittaa? itse en löydä tätä tietoa mistään ja haluaisin suorittaa.. yhyy.
- lisbet-83
Heissansaa! Mitenköhän on, kun sukunimi vaihtui ja minulla on jo hygieniapassi, että tietääkö kukaan miten sen voisi saada vaihdettua vanhasta sukunimestä uuteen sukunimeen? Eli miten saan vaihdettua vanhan hygieniapassin uuteen jossa olisi minun uusi sukunimi?
- helmiorvokki 0
mien toimia jos hygineiapassi on kadonnut?
- Katkiainen
helmiorvokki 0 kirjoitti:
mien toimia jos hygineiapassi on kadonnut?
Jos sulla on se todistus vielä jäljellä niin siinä on kai joku numero, jonka perusteela saat uuden. eviran sivuilla kai kerrotaan.
- googlettamalla
Amiedu, Adulta ainakin järjestävät hygieniapassitestejä sekä -koulutusta.
- googlettaja
sivusto, jolta voi etsiä erilaisia työelämän koulutuksia: www.koulutus.fi. Sivustolla luvataan myös antaa ilmaista neuvontaa koulutusta etsiville.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä293035- 1191245
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu61047- 58961
- 66925
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26897Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä38871Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu161851Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65834Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75784