sä et tule mua vastaan

Mies laulaa ihme tyylillä: Sä et tule mua vastaan sä et tule mua vastaan. Ja sitten se laulelee vielä joistain taloista.. biisi soi paljon, se on uusi, mutta nimi ei tule mieleen eikä esittäjä.
2306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yle X:llä soi aika paljon, kaunis kappale (vaikka onkin vähän sellainen reppanan kuuloinen mies ;)

Siis Samae Koskinen: Hän asuu näillä kulmilla.

www.samaekoskinen.net

Äänestä
  • hyvähyvä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kökkeli11 kirjoitti:

Mies laulaa ihme tyylillä: Sä et tule mua vastaan sä et tule mua vastaan. Ja sitten se laulelee vielä joistain taloista.. biisi soi paljon, se on uusi, mutta nimi ei tule mieleen eikä esittäjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu