äidit rantakuntoon kesäksi

Jokos tämä ryhmä alkaa rakoilemaan,ei ollut eilen tullut yhtään maanatai tietoa palstalle.
Sitkeästi vain kohti kesää,tämän aamun elopaino 95,5 eli alaspäin mennään,hitaasti ja varmasti(lähtö oli siis 100,6).Aloitusmitat senteissä oli vyötärö 95,nyt 90,ja lantio lähtiessä 116,nyt 109.Varasinpa jopa etelänreissun kesäksi,niin on jotain mitä todella tavoitella,sitä rantakuntoa.:)
Mitenkäs teillä muilla?

5

565

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pyhätunturilta. Viime viikko meni lomaillessa, joten pisteitä ei laskettu. Nyt alkaa taas arki rutiinit ja painontarkkailu. Paino on junnannut pari viikkoo samassa. Aamulla vaaka näytti 85 ,joten se 1,6kg tuli loman aikana takasi, mut en lannistu vaan jatkan sitkeesti. Katsoin kalenteria ja huomasin että maaliskuu on oikein synttärijuhlia täynnä. Kaikki kummilapset täyttää vuotensa silloin ja muitakin sukulaisia löytyi, jotka viettävät juhliaan. Taytyy vaan yrittää olla syömättä kaikkia herkkuja ja nauttia kohtuudella. Palailen asiaan ens viikolla.

      • pienipyöreä

        samaa lukemaa näyttää 85kg


    • Retiisi06

      Täällä ollaan vielä, maanantai paino oli eilen aamulla 79 kiloa, huikeat 2,5kiloa viikon aikana.
      Olen kyllä enemmän kun tyytyväinen, pelottaa vaan et kun näin hyvin putoo et tuleeko samalla ryminällä takasi, vaikka kyllä kai se on asennoituva siten että loppu elämä syödään terveellisesti.
      Tsemppiä kaikille!

    • pullukka

      Hei
      Olen nelikuisen poika vauvan äiti. Kiloja tuli raskauden aikana 18kg ja kun niitä oli jo ennestään paljon niin laihdutus vinkkejä otetaan vastaan.
      Lapseni on edeleen täysimetyksellä ja minulla on koko ajan nälkä! Jospa jollakulla olisi joitain vinkkejä... Kiitos...

    • Äityli32

      Hitaasti, mutta varmasti(?) paino lähtee...
      Viime viikkoon -600g. (nyt 75,1)
      Eli vuoden alusta -2,4kg, mutta vyötärö kaventunut kivat 4,5cm. Tällä menolla voi rantakuntoon päästäkin=)
      Olen liikkunut paljon, ja syönytkin pikkusen reilummin kuin pelkällä ruokavaliolla laihduttaessani... Koittanut Kutri.net:n ohjeita soveltaa, jotta lihakset säilyis ja läski lähtis:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      356
      9562
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      88
      6002
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      367
      5606
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      111
      3996
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      3392
    6. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      70
      2945
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      77
      2921
    8. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      5
      2703
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2638
    10. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      114
      2608
    Aihe