Mitä tekemistä tuollaa popilla on tekemistä minkään countryn kanssa ? lee ann rhimes heitti disco vaihteen päälle ja niin teki shania twainkin, missä on se rehellinen country mitä hank williams jr ja david allan coe edustaa ? tätäkö se country on ? kun niitten awardseja kattelee niin sitä voi verrata oikeastaan euroviisuihin tai lauantaitanssien iskelmä orkesteriin. Enenmpi vaikuttaa siltä että nämä "tähdet" on repästy jostain kauneuskilpailusta ja ei eroa näistä mtv:n pop "tähdistä" millään lailla vaan levy-yhtiöt hakevat ulkonäkö kriteerin kautta suurinta mahdollista voittoa myös countryssa ja näin unohdetaan se olennainen eli MUSIIKKI.
Vastaukset 3
- Bocephus
Hank kolmosen kolmas levy ei ainakaan ole hollywood kantria vaan hellbillyä. RÄYH!!!!
- Bocephus
kyllähän näitä musiikin takia countrya tekeviä löytyy. Ite diggailen esim. Travis Tritt, Dale Watson, Hank jr. ja III, Jamey Johnson, Junior Brown ja yllätys nää on kaikki aika rumia. Alan Jackson, Dwight Yoakam, Kasey Chambers, Shooter Jennings, Jeffrey Steele.
- basher
onneksi näitä "aidon" kantrin lipunkantajia, koska äitelälle Nashville-viihteelle todellakin tarvitaan vastavoimia. Uusin löytöni on chicagolainen Bloodshot Records, jonka artistikaarti on alt.kantrin ylintä eliittiä, jos kriteereinä pidetään omaperäisyyttä ja laatua. Huimaa, perinnetietoista ja äärimmäisen koskettavaa tulkintaa huumoria unohtamatta on luvassa ennakkoluulottomalle vaihtoehtojen etsiskelijälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134732Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois196666Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!23627Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45627Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars97599- 57586
- 41529
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29521Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59505