Mihin "bidral" on kadonnut?

mies Bangladeshista..
5892
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

bidralin poskeensa! :)

Äänestä

tältä palstalta. Sääli, sillä Mariouman tarinaa oli kiva seurata ja aina mukavaa, että joku uskaltautuu nikillä tänne hullujen sekaan.

Äänestä

" Mies ja nainen ovat ilmeisesti seurustelleet keskenään viime kesästä tai syksystä lähtien. Viimehetkinen vaihe lienee ollut se, että he ovat asuneet yhdessä ja mies on ollut ainakin jonkin aikaa asunnossa kirjoilla. Asumisen kanssa on kuitenkin ollut jotain ongelmia, Rautaheimo valottaa.

- Epäilty on saapunut Suomeen viime vuoden toukokuussa lentokoneella. Hän on ottanut yhteyttä Helsinki-Vantaan lentoasemalla poliisiin ja pyytänyt turvapaikkaa sekä oleskelulupaa. Sen asian käsittely on Ulkomaalaisvirastossa, Rautaheimo kertoo."


Bidralin mieshän oli aina Bidralin mukaan vakitöissä, joten mahtaneeko olla kyse samasta tapauksesta. Tosin näiden tyttöjen juttuihin turkkilaisista aviokirurgimiehistä jne. kannattaa suhtautua varauksella.

Huvittavaa tässäkin on se, kuinka nopeasti joku ummikkona maahan tullut pakolainen löytää pedin suomalaisnaisen kämpästä :)

Äänestä
  • no jo on jutut...=D
    Joo elossa ollaan, jos tuo nyt viittaa siihen taannoiseen iltasanoma-lööppiin... Oli itsellekin "järkytys" todeta että murhaaja oli bangladeshilainen... miehen kanssa vähän keskusteltiin siitä. Joo ukko on vakitöissä ja maksaa veroja, kuten muutkin. Itsellä vain työharjoittelua filmivuokraamossa, blääh.

    Äänestä

  • bidral kirjoitti:

    no jo on jutut...=D
    Joo elossa ollaan, jos tuo nyt viittaa siihen taannoiseen iltasanoma-lööppiin... Oli itsellekin "järkytys" todeta että murhaaja oli bangladeshilainen... miehen kanssa vähän keskusteltiin siitä. Joo ukko on vakitöissä ja maksaa veroja, kuten muutkin. Itsellä vain työharjoittelua filmivuokraamossa, blääh.

    "viesti haudan takaa..." ;p

    Mutta eikö ole mukava huomata, että jotkut olivat ihan oikeasti huolissaan persoonasi hyvinvoinnista, ei pelkästään normaalia p...n jauhantaa?

    teretulemas

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hänellä oli.. kirjoitti:

mies Bangladeshista..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu