vaaleansininen

Kertokaapa mikä mielestänne on vaaleansinisen hehkeän kevättakin huivin paras väri?

Kaupat kun on pullollaan toistaan ihanampia huiveja ???

Onko olemassa mitään linkkiä pukeutumisen vastaväreistä tms.
1206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos vaalean kanssa laittaa toista vaaleata, niin kokonaisvaikutelma on vähän liian pastelli. Valkoinen on tietty varma valinta. Joku tumma vois kans olla kiva. Tummansinistä en laittaisi, mutta musta on aina hyvä, samoin tummanvihreä ja viinipunainen. Riippuu tietenkin minkä sävyinen tuo vaaleansinisesi on. Jos siinä on enemmän keltaista (turkoosiin vivahtava sininen), niin silloin käy myös "lämpimät" värit, kuten koralli, kirkkaanpunainen jne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaikea valinta kirjoitti:

Kertokaapa mikä mielestänne on vaaleansinisen hehkeän kevättakin huivin paras väri?

Kaupat kun on pullollaan toistaan ihanampia huiveja ???

Onko olemassa mitään linkkiä pukeutumisen vastaväreistä tms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu